Cytrynówka

Wasze sposoby na zadowolony żołądek

Moderatorzy: ralph, pestek, placek

Cytrynówka

Postprzez niedzwiedz » 1 kwi 2009, o 07:58

Składniki:

1kg cytryn
1l spirytusu
1,5l toniku (kinley albo inny)
1/2 kg cukru (można więcej jak ktoś lubi słodycz:))

Cytrynki obrać całkowicie ze skóry i pokroić w miarę grube plastry.Włożyć cytryny i cukier do dużego słoika i zalać spirytusem.Słoik musi być szczelny żeby procenty nie uciekały :)Codziennie przez kilka dni(do zniknięcia widocznych ziarenek cukru)energicznie potrząsać kilka razy dziennie.Jak już się wszystko przegryzie wycisnąć cytryny przez gazę (żeby farfocle nie pływały:)) dodać do wszystkiego odgazowany tonik i zlać do butelek.Podobno pyszna.Moja się dopiero przegryza ale jak spróbuję to dam znać z wrażeń smakowych :)
Ostatnio edytowano 3 kwi 2009, o 09:49 przez niedzwiedz, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
niedzwiedz
 
Posty: 203
Dołączył(a): 1 mar 2009, o 12:44
Lokalizacja: J-00-2--->11G m 2

Re: Cytrynówka

Postprzez pestek » 1 kwi 2009, o 09:22

niedzwiedz napisał(a):Moja się dopiero przegryza ale jak spróbuję to dam znać z wrażeń smakowych :)
Ja to tam w takie teoretyczne opowiadania nie wierze, nie ma to jak samemu podniebieniem sprawdzić... To kiedy będziesz na budowie? ;P

PS.: Słyszałem ze jedna butelka cytrynówki uodparnia na wszystkie przeziębienia, grypy, itp. na rok czasu!
Tylko trzeba duszkiem wypić.
Nie dyskutuj z idiotą: najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem - stare i wiecznie żywe

REGULAMIN Forum Osiedla Harmonia
Avatar użytkownika
pestek
administrator
 
Posty: 2164
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 11:04
Lokalizacja: A-20-2 (m.5)

Re: Cytrynówka

Postprzez placek » 1 kwi 2009, o 09:29

Cytrynówka.. przypominają mi się czasy kiedy w czasach studenckich z kumplem pod parkiem (klubem) pijaliśmy tanie winka (a cooo :rotfl: ). Kiedyś kupiliśmy jakąś nalewkę cytrynową, wypić się tego nie dało w całości, smak ohydny. Wypiliśmy połowę i wyrzucając już resztę do śmietnika spojrzałem na datę ważności - kwiecień 2003. Problem w tym, że piliśmy ją w styczniu 2004.. To był jedyny w mojej "karierze" trunek którego autentycznie pić się nie dało, wstręt do cytrynówek pozostał ;)
Avatar użytkownika
placek
moderator
 
Posty: 793
Dołączył(a): 19 mar 2008, o 13:01

Re: Cytrynówka

Postprzez niedzwiedz » 1 kwi 2009, o 13:51

pestek napisał(a):Ja to tam w takie teoretyczne opowiadania nie wierze, nie ma to jak samemu podniebieniem sprawdzić... To kiedy będziesz na budowie? ;P


Trzeba by jakieś spotkanie zorganizować to coś przygotuję na tą okazje :)

pestek napisał(a):PS.: Słyszałem ze jedna butelka cytrynówki uodparnia na wszystkie przeziębienia, grypy, itp. na rok czasu!
Tylko trzeba duszkiem wypić.


Nie wiem jak to będzie z voltażem ale wypić ok.1l duszkiem może być ciężko:)


placek napisał(a):Cytrynówka.. przypominają mi się czasy kiedy w czasach studenckich z kumplem pod parkiem (klubem) pijaliśmy tanie winka (a cooo :rotfl: ). Kiedyś kupiliśmy jakąś nalewkę cytrynową, wypić się tego nie dało w całości, smak ohydny. Wypiliśmy połowę i wyrzucając już resztę do śmietnika spojrzałem na datę ważności - kwiecień 2003. Problem w tym, że piliśmy ją w styczniu 2004.. To był jedyny w mojej "karierze" trunek którego autentycznie pić się nie dało, wstręt do cytrynówek pozostał ;)


Nie spotkałem jeszcze nalewki której bym nie wypił ale jak była po terminie to wszystkiego można się spodziewać.
Avatar użytkownika
niedzwiedz
 
Posty: 203
Dołączył(a): 1 mar 2009, o 12:44
Lokalizacja: J-00-2--->11G m 2

Re: Cytrynówka

Postprzez sivy » 23 sty 2010, o 00:52

moja wersja:

Cytrynówka
składniki:
0,5 litra spirytusu
0,5 litra wody
2-3 szklanek cukru w zależności od upodobań
12 cytryn

wykonanie:
cytryny sparzyć wrzątkiem następnie 3 obrać cieniutko tylko żółte
ze wszystkich cytryn wycisnąć sok
w zagrzanej wodzie rozpuścić cukier jak przestygnie wlac sok i
spirytus wymieszac naspępnie przelać do butelki i wrzucić skórki z cytryny
pozostawić na około tydzień po tygodniu przecedzić przez gazę
Corpus omne perseverare in statu suo quiescendi vel movendi uniformiter in directum, nisi quatenus illud a viribus impressis cogitur statum suum mutare.
Avatar użytkownika
sivy
 
Posty: 434
Dołączył(a): 22 sty 2010, o 11:34
Lokalizacja: 11H

Re: Cytrynówka

Postprzez kabaszoGN9p » 16 sty 2014, o 20:39

Pycha;)
za reklamy dziękujemy
kabaszoGN9p
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 sty 2014, o 20:29

Re: Cytrynówka

Postprzez Kuba » 29 sty 2014, o 19:50

Na aktualną "piździawkę" na pewno. Czasem dobrze odświeżyć temat :)
Avatar użytkownika
Kuba
 
Posty: 628
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 11:18
Lokalizacja: 11H


Powrót do Kuchnia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron