Zmiany dostępności forum - dyskusja

Tutaj piszemy o ewentualnych problemach technicznych z forum oraz propozycjach jego modyfikacji

Moderatorzy: ralph, pestek, placek

Zmiany dostępności forum - dyskusja

Postprzez pestek » 28 paź 2008, o 23:41

pawel_s napisał(a):...A może czas pomyśleć o tym aby forum było tylko dostępne dla zarejestrowanych użytkowników (nie tylko wątki ale również przeglądanie), którzy nie są anonimami i podają z którego mieszkania są podczas rejestracji. Konkurencja OD nie śpi i może wykorzystywać forum do odpychania klientów, może pisać plotki na forum. Myślę, że czas aby trochę ograniczyć te informacje o tym co się dzieje na osiedlu tylko do ich mieszkańców, nikogo zresztą z zewnątrz to nie powinno obchodzić co się dzieje z OD, aby mogli dokończyć inwestycje, sprzedać co jeszcze mają, co robią mieszkańcy i gdzie mieszkają. Co o tym myślicie?

Taki mieliśmy pierwotnie plan i pełna otwartość forum miała być tylko na okres rozruchu, jakoś się nam to wszystko wydłużyło, analogicznie do prac na budowie :)
W najbliższych dniach działy: Nasza Harmonia i Rozrywka staną się widoczne dopiero po zalogowaniu.
Jeśli macie jakieś sugestie dzielcie się nimi.
Nie dyskutuj z idiotą: najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem - stare i wiecznie żywe

REGULAMIN Forum Osiedla Harmonia
Avatar użytkownika
pestek
administrator
 
Posty: 2164
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 11:04
Lokalizacja: A-20-2 (m.5)

Re: Zmiany dostępności forum

Postprzez agazf » 1 lis 2008, o 15:26

U mnie nawet po zalogowaniu nic nie jest dostępne:((
Avatar użytkownika
agazf
mieszkaniec
 
Posty: 951
Dołączył(a): 29 mar 2008, o 00:07
Lokalizacja: F 16 ( E 16 )

Re: Zmiany dostępności forum

Postprzez Usia » 1 lis 2008, o 16:00

Ja bym proponowała zrobić zamknięty dział a raczej temat "dziewczyny z naszego osiedla - meldujcie sie :) ". Rozmawiają na nim głownie dziewczyny, które się spotkały i czasem piszemy o swoich prywatnych sprawach, o których nie muszą czytać nie zalogowani albo uczestnicy piszący na forum sporadycznie. Może by jakaś zamknięta galeria się pokazała ;P
"Musisz wiedzieć, kim jesteś i czego pragniesz w życiu. Jeśli tego nie wiesz, ciągle gonisz za jakimiś namiastkami szczęścia, szukasz tam, gdzie nie trzeba"
Avatar użytkownika
Usia
mieszkaniec
 
Posty: 1145
Dołączył(a): 3 kwi 2008, o 11:31
Lokalizacja: 11F

Re: Zmiany dostępności forum

Postprzez Matylda i Starzy » 3 lis 2008, o 00:34

Również nie mogę wejść na niektóre tematy. Co do pomysłu, żeby forum zostało zamknięte to wydaje mi się on całkiem nieprzemyślany. Argument Pawła że: "Konkurencja OD nie śpi i może wykorzystywać forum do odpychania klientów, może pisać plotki na forum." , jest o tyle dziwny, że OD wcale nie potrzebuje konkurencji aby zepsuć sobie opinię, stale kłamie i ściemnia. Nieuprzejmość i brak starań o klienta przypominają urzędy skarbowe albo sklepy za PRLu.
Możemy oczywiście zrobić dział "Tylko dla mieszkańców" ale zamykać całe forum?! Dlaczego? Po co? I komu ma to służyć?
Wybaczcie chaotyczność mojej wypowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie
Avatar użytkownika
Matylda i Starzy
mieszkaniec
 
Posty: 13
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 21:04
Lokalizacja: H-20-1

Re: Zmiany dostępności forum

Postprzez ralph » 3 lis 2008, o 00:45

Forum nie jest zamknięte całe. Tylko niektóre działy są dostępne tylko dla zweryfikowanych użytkowników. I tyle.
Avatar użytkownika
ralph
administrator
 
Posty: 624
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 10:57
Lokalizacja: A-20-1

Re: Zmiany dostępności forum

Postprzez pestek » 3 lis 2008, o 01:35

agazf napisał(a):U mnie nawet po zalogowaniu nic nie jest dostępne:((
To był przejściowy problem, teraz każdy zalogowany ma możliwość czytania i pisania wszędzie poza [strefa prywatna]

Usia napisał(a):Ja bym proponowała zrobić zamknięty dział a raczej temat "dziewczyny z naszego osiedla - meldujcie sie :) ". Rozmawiają na nim głownie dziewczyny, które się spotkały i czasem piszemy o swoich prywatnych sprawach, o których nie muszą czytać nie zalogowani....
Temat jest w dziale "Babskie pogaduchy" więc z założenia otwartym, dla niezalogowanych jest niewidoczny, jak cała "Rozrywka". Póki co zostanie jak jest.

Matylda i Starzy napisał(a):Możemy oczywiście zrobić dział "Tylko dla mieszkańców" ale zamykać całe forum?! Dlaczego? Po co? I komu ma to służyć?
Do tego co wyjaśnił powyżej ralph dodam, że po zalogowaniu utrudniony dostęp jest tylko do jednego działu [strefy prywatnej], a powody tego są opisane w temacie Nowe zasady funkcjonowania forum
Nie dyskutuj z idiotą: najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem - stare i wiecznie żywe

REGULAMIN Forum Osiedla Harmonia
Avatar użytkownika
pestek
administrator
 
Posty: 2164
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 11:04
Lokalizacja: A-20-2 (m.5)

Re: Zmiany dostępności forum

Postprzez Seba » 3 lis 2008, o 12:50

ralph napisał(a):Forum nie jest zamknięte całe. Tylko niektóre działy są dostępne tylko dla zweryfikowanych użytkowników. I tyle.

Witam wszystkich.
Mam pytanko.
Dopiero co się zarejestrowałem i nie mogę się dostać do tematu OPÓŹNIENIA. Pewnie nie mam jeszcze pełnych uprawnień co mam zrobić aby móc czytać i pisać na tym wątku !?.
Pozdrawiam S.
Avatar użytkownika
Seba
mieszkaniec
 
Posty: 88
Dołączył(a): 3 lis 2008, o 12:25
Lokalizacja: E-00-7 (D-31)

Re: Zmiany dostępności forum

Postprzez pestek » 3 lis 2008, o 13:10

sąsiedzi napisał(a):...co mam zrobić aby móc czytać i pisać na tym wątku !?.

Przede wszystkim powinieneś się dać nam poznać żebyśmy mogli na tej podstawie zweryfikować Cię zgodnie z nowymi zasadami funkcjonowania forum.
Przywitanie i przybliżenie swojej osoby w Powitalni jest chyba nieodzowne, aktywność w części dostępnej, avatar mile wdziany.
Wiem, że są to pewne utrudnienia ale stosując proces weryfikacji kierujemy się wspólnym dobrem mieszkańców, postarajcie się to zrozumieć.
To jak szybko i skutecznie przekonacie nas ze powinniście mieć dostęp do strefy prywatnej zależy w dużej mierze od Was.
Nie dyskutuj z idiotą: najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem - stare i wiecznie żywe

REGULAMIN Forum Osiedla Harmonia
Avatar użytkownika
pestek
administrator
 
Posty: 2164
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 11:04
Lokalizacja: A-20-2 (m.5)

Re: Zmiany dostępności forum

Postprzez Lord » 3 lis 2008, o 14:41

Bez komentarza!!!!
Ostatnio edytowano 3 lis 2008, o 15:06 przez Lord, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Lord
 
Posty: 213
Dołączył(a): 3 lis 2008, o 14:21
Lokalizacja: B (stare C)

Re: Zmiany dostępności forum

Postprzez ralph » 3 lis 2008, o 15:03

Lord napisał(a):jeżeli jestem mieszkańcem, powiedzmy przyszłym

A jestes? Pole lokalizacja masz puste...

Lord napisał(a):dopóki nie zacznę czynnie uczestniczyć w forum (w tematach powiedzmy "płytkich") nie będę miał dostępu do interesujących mnie tematów?????

A co robiłeś do tej pory? Forum istnieje już od paru ładnych miesięcy, a Twoje uczestnictwo ogranicza się do napisania tego jednego posta! Nawet nie raczyłeś przywitać się z przyszłymi sąsiadami...

Lord napisał(a):Nie wiem czy się orientujecie, ale na innych forach po zarejestrowaniu można czynnie, bądź biernie uczestniczyć w poruszanej tam tematyce!!!

Zawsze możesz pisać tam, nikt przecież Ci nie broni...

Lord napisał(a):Ja nie wiem co to za narzucanie "przymusowej aktywności"?????

Gdybyś faktycznie interesował się tym forum i sytuacją na budowie to wiedziałbyś jaki jest prawdziwy cel istnienia działów ukrytych

Lord napisał(a):Może czas powrócić na fora, z których będzie można coś się dowiedzieć!!!!

Bardzo proszę.

Lord napisał(a):Traktujecie to jakby był to jakiś elitarny klub!!!! A wogóle tak nie jest!!!!

Skupiamy się na tym, aby budować wzajemne przyjazne relacje między przyszłymi sąsiadami, wymieniamy się swoimi spostrzeżeniami, uwagami, wzajemnie podtrzymujemy się na duchu, doradzamy sobie, dyskutujemy na różne, czasem bardzo prywatne tematy.

Lord napisał(a):Zastanówcie się, będąc waszym sąsiadem jak ja mam się wogóle czuć!!!!

A co Ty wniosłeś dotychczas do życia tego forum? Jak my mamy się czuć? To nie punkt informacyjny dla anonimowych! To forum dyskusyjne!

Lord napisał(a):Ważne tematy będą poruszane "cichaczem" poza mną ,ponieważ nie mam czasu na siedzenie w internecie i klepanie na klawiaturze????

Skoro nie masz czasu na siedzenie w Internecie to tym bardziej nie wiem o co chodzi?

Lord napisał(a):Zastanówcie się, czy nie lepiej po zweryfikowaniu jak to określacie dopuszczać do dyskusji na forum??? Dostęp wizualny powinni mieć wszyscy, a tylko wybrani powinni móc uczestniczyć w dyskusjach!!!!

I tak jest cały czas. Niewidoczne jest tylko mały kawałek forum, dział gdzie możesz dyskutować na ważne tematy jest cały czas dostępny dla zarejestrowanych użytkowników.
Avatar użytkownika
ralph
administrator
 
Posty: 624
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 10:57
Lokalizacja: A-20-1

Re: Zmiany dostępności forum

Postprzez pestek » 3 lis 2008, o 15:48

Lord napisał(a):Bez komentarza!!!!

Ostatnio edytowano Pn lis 03, 2008 3:06 pm przez Lord, łącznie edytowano 1 raz

Powyższa sytuacja jest potwierdzeniem, że osób anonimowych nie można na forum traktować poważnie. Bezimienna, osobowość, niewiadomo z jakiego lokalu, niewiadomo jak wyglądająca pisze na forum nieprzemyślany, pretensjonalny, roszczeniowy post, który potem bezkarnie usuwa...
W podobny sposób może kogoś zwymyślać czy wprowadzić nas w błąd w ważnych sprawach.
Nie po to jest to forum.
Nie dyskutuj z idiotą: najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem - stare i wiecznie żywe

REGULAMIN Forum Osiedla Harmonia
Avatar użytkownika
pestek
administrator
 
Posty: 2164
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 11:04
Lokalizacja: A-20-2 (m.5)

Re: Zmiany dostępności forum

Postprzez Kid » 3 lis 2008, o 17:04

popieram adminow w pelnej rozciaglosci
podobna sytuacja przydarzyla sie przy okazji spotkania, ktore mialo sie odbyc z OD - nagle na forum pojawilo sie sporo osob ktore zaczely sie zapisywac na liste uczestnikow spotkania (na tzw krzywy ryj) a jak temat upadl sluch po nich zaginal
forum jest po to aby brac i dawac - uzyskiwac info i sie nimi dzielic
Pasozytom glodnym informacji proponuje kupic gazete albo ogladac tvn 24!!!
A w kwestii przenosin na inne fora proponuje jakies relaksujace np. o tipsach - tam nie trzeba duzo klepac w klawiature jak sie nie ma na to czasu.
Avatar użytkownika
Kid
mieszkaniec
 
Posty: 85
Dołączył(a): 6 kwi 2008, o 22:24
Lokalizacja: C-10-4

Re: Zmiany dostępności forum

Postprzez Hadzio » 3 lis 2008, o 22:01

Postanowiłem także zabrać głos w tym wątku jako iż jestem w podobnej sytuacji jak "sąsiedzi" z parteru (pozdrawiam) i załagodzić nieco nastroje ;P
Biorąc pod uwagę fakt w jakim tempie posuwają się prace przy budowe naszego harmonijnego osiedla oraz już istniejące opóźnienia, z pewnością nie dziwi nikogo fakt żywotnego zainteresowania wielu osób które nabyły tu swoje mieszkania aktualną sytuacją. Możnaby nawet powiedzieć, iż zainteresowanie to nosi pewne znamiona nerwowości i zniecierpliwienia - czemu w obecnej sytuacji z pewnością nikt się nie dziwi. Idąc dalej tym tropem - zaryzykowałbym twierdzenie, że dla wielu osób działy związane z opóźnieniami i budową osiedla stanowią sedno tego forum i jednocześnie przyczynę odwiedzalności. Wydaje się więc być oczywistym twierdzenie, iż nagłe pozbawienie dostępu do tych działów może wywołać u co poniektórych uczucie pewnego rozdrażnienia, zwłaszcza w sytuacji gdy były ich jedynym źródłem wiedzy na temat postępów w pracach budowlanych. Sytuację pogarsza fakt, iż w zamian administratorzy (pozdrawiam) ;) proponują wykazać się aktywnością w działach nie związanych bezpośrednio z budową - może babskie pogaduchy, zakupy albo film lub kuchnia - bzik :rotfl: ... Spórzmy prawdzie w oczy - chyba ktoś zgodzi się ze mną, iż takie postawienie sprawy może wywołać uczucie konsternacji :szok: , przygnębienia :| oraz w skrajnych przypadkach złości :[ - zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż nie wiadomo w jakim stopniu należy się zaangażować w życie forum aby uzyskać status "zweryfikowanego" mieszkańca i kto będzie oceniał czy to już.... czy może jeszcze nie :mysli: .
Z tych też powodów wydaje mi się, iż nie można od razu mieszać z błotem zdenerwowanych użytkowników forum ale spojrzeć na nich przychylniejszym okiem i może jaśniej określić kryteria pozwalające na uzyskanie sławetnego statusu "mieszkańca" ;P

dziękuję :)
Avatar użytkownika
Hadzio
mieszkaniec
 
Posty: 65
Dołączył(a): 31 paź 2008, o 16:13
Lokalizacja: E-40-7

Re: Zmiany dostępności forum

Postprzez Seba » 3 lis 2008, o 22:21

Hadzio napisał(a):Postanowiłem także zabrać głos w tym wątku jako iż jestem w podobnej sytuacji jak "sąsiedzi" z parteru (pozdrawiam) i załagodzić nieco nastroje ;P
Biorąc pod uwagę fakt w jakim tempie posuwają się prace przy budowe naszego harmonijnego osiedla oraz już istniejące opóźnienia, z pewnością nie dziwi nikogo fakt żywotnego zainteresowania wielu osób które nabyły tu swoje mieszkania aktualną sytuacją. Możnaby nawet powiedzieć, iż zainteresowanie to nosi pewne znamiona nerwowości i zniecierpliwienia - czemu w obecnej sytuacji z pewnością nikt się nie dziwi. Idąc dalej tym tropem - zaryzykowałbym twierdzenie, że dla wielu osób działy związane z opóźnieniami i budową osiedla stanowią sedno tego forum i jednocześnie przyczynę odwiedzalności. Wydaje się więc być oczywistym twierdzenie, iż nagłe pozbawienie dostępu do tych działów może wywołać u co poniektórych uczucie pewnego rozdrażnienia, zwłaszcza w sytuacji gdy były ich jedynym źródłem wiedzy na temat postępów w pracach budowlanych. Sytuację pogarsza fakt, iż w zamian administratorzy (pozdrawiam) ;) proponują wykazać się aktywnością w działach nie związanych bezpośrednio z budową - może babskie pogaduchy, zakupy albo film lub kuchnia - bzik ... Spórzmy prawdzie w oczy - chyba ktoś zgodzi się ze mną, iż takie postawienie sprawy może wywołać uczucie konsternacji :szok: , przygnębienia :| oraz w skrajnych przypadkach złości :[ - zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż nie wiadomo w jakim stopniu należy się zaangażować w życie forum aby uzyskać status "zweryfikowanego" mieszkańca i kto będzie oceniał czy to już.... czy może jeszcze nie .
Z tych też powodów wydaje mi się, iż nie można od razu mieszać z błotem zdenerwowanych użytkowników forum ale spojrzeć na nich przychylniejszym okiem i może jaśniej określić kryteria pozwalające na uzyskanie sławetnego statusu "mieszkańca" ;P

dziękuję :)


:brawo: :brawo: Brawo Hadzio :brawo: :brawo: uważamy ze trafiłeś w samo sedno. Może to zależy od rzutu moneta a potem kostką do gry. Pozdrawiamy sąsiada z góry.
Avatar użytkownika
Seba
mieszkaniec
 
Posty: 88
Dołączył(a): 3 lis 2008, o 12:25
Lokalizacja: E-00-7 (D-31)

Re: Zmiany dostępności forum

Postprzez bialaa » 3 lis 2008, o 22:26

to moze jeszcze i ja...
popieram zdanie przedmowcy (fakt-jestem z tych "cichych" co sie raczej mniej udzielaja,ale bardzo intensywnie czytaja i czerpia (czerpaly) z tego forum wiele cennych informacji na temat postepow prac na budowie chociazby. jesli moge cos zaproponowac (cos, co byc moze w ogole nie spodoba sie mieszkancom i forumowiczom zarowno tym aktywnym bardziej jak i mniej - cos, co na 100% wyeliminuje obecnosc na forum osob incognito, nieproszonych i takich, ktorych z roznych wzgledow po prostu tu nie powinno byc, cos, co bedzie dosc pracowite dla adminow, ale naprawde skuteczne)..
otoz-jest na moim obecnym osiedlu weryfikacja mieszkancow i ich calkowity dostep do forum polegala na tym,ze admin i kilka osob do tego upowaznionych przez niego spotykal sie z mieszkancami w roznych miejscach i "weryfikowal" ich umowy kupna mieszkania. (pisze w codzyslowiu, poniewaz nikt nie dawal mu umowy do skserowania czy dokladnej analizy, admin po prostu czytal czy dana osoba widnieje na umowie i ktory lokal kupila - to tyle). Nastepnie admin przekazywal pelny dostep do forum osobie, ktora juz osobiscie poznal. poniewaz moje osiedle obecnie jest znaaacznie wieksze niz harmonia, sprawialo to sporo problemow, ale wydaje mi sie,ze przy naszje liczbie mieszkancow daloby sie to w miare sprawnie zorganizowac. wystarczyloby moze 2-3 weryfikujacych adminow. co wy na to?
Avatar użytkownika
bialaa
mieszkaniec
 
Posty: 18
Dołączył(a): 8 wrz 2008, o 10:26
Lokalizacja: E-10-2

Następna strona

Powrót do Techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron