Moderowanie forum - czyli jak pisać nie należy

Tutaj piszemy o ewentualnych problemach technicznych z forum oraz propozycjach jego modyfikacji

Moderatorzy: ralph, pestek, placek

Moderowanie forum - czyli jak pisać nie należy

Postprzez kip.bia » 5 mar 2009, o 17:43

kondratmk napisał(a):Jak leżę z nogą w gipsie to nie znaczy, że mam nic nie robić. Wolę ożywić to forum, bo były chwile, że przez tydzień nikt nic nie pisał (no chyba że w dziale babskie pogaduchy, gdzie nigdy nie zaglądam - może szkoda, że nie zaglądam).


Tak. Zdecydowanie tak.
Widać Twoje uaktywnienie i ożywienie "tego" forum :].
kip.bia
mieszkaniec
 
Posty: 219
Dołączył(a): 4 paź 2008, o 20:59

Re: Moderowanie forum

Postprzez finek » 5 mar 2009, o 17:49

Ożywienie tak ale nie co 2 minuty bo to niczego nie zmienia :)

U strażaków jest jak za komuny, sprawa musi odleżeć swoje ehh
Lądy i morza przemierzam Kulę Ziemską z otwartym czołem Polski mam paszport na sercu Skąd pytam, skąd go wziąłem
A wziąłem go z dumy i trudu Ze znoju codziennej pracy
Ze stali, z żelaza, z węgla A węgiel to koks, to antracyt
Avatar użytkownika
finek
moderator
 
Posty: 2241
Dołączył(a): 20 sty 2009, o 10:42
Lokalizacja: DDD

Re: Moderowanie forum

Postprzez gizmo210 » 5 mar 2009, o 17:52

zgadzam sie z kondartmk - trzeba pisac po to jest forum. Ja tez dostalem od Pestka upomnienie na temat cytowania innych bo mial odmienna wizje niz ja :)

Ale cos czuje ze bede sie musial z nim na flaszke spotkac i wtedy bedzie jasna sprawa:)
Avatar użytkownika
gizmo210
mieszkaniec
 
Posty: 698
Dołączył(a): 11 lut 2009, o 12:35
Lokalizacja: E-40-1 (D13)

Re: Moderowanie forum

Postprzez placek » 5 mar 2009, o 18:00

kondratmk napisał(a):zostałem zganiony za napisanie 2 postów w czasie 2 minut


Bez przesady.. chodziło o to by nie dodawać kilku postów pod rząd kiedy się nie dokończyło myśli, a zwyczajnie edytowało tą której się nie zdołało ukończyć. Poza tym równie dobrze my możemy powiedzieć, że zostaliśmy zganieni za chęci trzymania porządku na forum (chociaż czasem mam takie właśnie wrażenie..). Po drugie, co nie raz było wspominane przez Pestka - istnieje coś takiego jak regulamin, a w nim między innymi: "6. Dodając coś do wiadomości wysłanej przed chwilą, lub chcąc skorygować jej treść należy używać opcji edycji , nie należy tworzyć kolejnej. Edycji należy używać jednak w taki sposób żeby kolejne wiadomości, nawiązujące do niej nie straciły sensu.". Zaakceptowany? Zaakceptowany. Po trzecie jest coś takiego jak netykieta (http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta).

Przyznam, że powoli zaczyna mnie już męczyć ten temat, poprawiania, zwracania uwagi, przenoszenia, usuwania i przede wszystkim tłumaczenia się wszystkim "dlaczego". Chcielibyśmy aby to forum przeglądało się łatwo i przyjemnie, ale jeśli większość jego użytkowników wolałaby aby:
- osoby pisały te same wiadomości w kilku wątkach
- cytowały w taki sposób, że nie wiadomo do czego się odnoszą (mowa o cytowaniu całych wypowiedzi, a nie konkretnych fragmentów) i żeby te cytaty wydłużały czas przeglądania forum (bo zamiast jednego konkretnego zdania do którego się odnosimy jest skopiowanych kilka różnych CAŁYCH wypowiedzi)
- pisały kilka postów na ten sam temat pod rząd, zamiast edytować jedną wiadomość
- w tematach WAŻNYCH pojawiały się offtopy przez które jak się okazuje z 30 postów, na temat było 4
to chętnie odstąpię od moderowania, kasy z tego nie ma, czasu mniej, a wrażenie że wszystkim się przeszkadza większe.

ps. Dalsze dyskusje w tym temacie proszę prowadzić, albo poprzez priv, albo w HydeParku
Avatar użytkownika
placek
moderator
 
Posty: 793
Dołączył(a): 19 mar 2008, o 13:01

Re: Moderowanie forum

Postprzez pestek » 6 mar 2009, o 10:54

Uff.. :[ ale mi ciśnienie skoczyło, dobrze ze wyczerpałeś temat Placek bo ja bym chyba jakimś miechem rzucił.

Dodam tylko ze jak jeszcze ktoś wykaże się taka ewidentna nieznajomością lub ignorancją regulaminu to zrobię mu przerwie w możliwości pisania żeby miał czas się z nim zapoznać i go przemyśleć. Uniknie to późniejszych nieporozumień, bo aktualnie to widzę ze, niektórzy nawet po zwróceniu uwagi nie rozumieją na czym polega ich błąd.

Kto tego nie uczynił to ostatnia szansa: REGULAMIN
Nie dyskutuj z idiotą: najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem - stare i wiecznie żywe

REGULAMIN Forum Osiedla Harmonia
Avatar użytkownika
pestek
administrator
 
Posty: 2164
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 11:04
Lokalizacja: A-20-2 (m.5)

Re: Moderowanie forum

Postprzez pestek » 6 mar 2009, o 10:57

A błąd polega na tym żeby nie pisać swoich wiadomości jedna pod drugą
Nie dyskutuj z idiotą: najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem - stare i wiecznie żywe

REGULAMIN Forum Osiedla Harmonia
Avatar użytkownika
pestek
administrator
 
Posty: 2164
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 11:04
Lokalizacja: A-20-2 (m.5)

Re: Moderowanie forum

Postprzez pestek » 6 mar 2009, o 10:58

Tylko edytować wcześniejszą i dopisać tam to co się ma do dopowiedzenia.
Nie dyskutuj z idiotą: najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem - stare i wiecznie żywe

REGULAMIN Forum Osiedla Harmonia
Avatar użytkownika
pestek
administrator
 
Posty: 2164
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 11:04
Lokalizacja: A-20-2 (m.5)

Re: Moderowanie forum

Postprzez pestek » 6 mar 2009, o 10:59

Bo taki sposób pisania jest wq...ący i zajmuje dużo miejsca
Nie dyskutuj z idiotą: najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem - stare i wiecznie żywe

REGULAMIN Forum Osiedla Harmonia
Avatar użytkownika
pestek
administrator
 
Posty: 2164
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 11:04
Lokalizacja: A-20-2 (m.5)

Re: Moderowanie forum

Postprzez pestek » 6 mar 2009, o 11:01

I trzeba się rolka w myszce nakręcić a ja na przykład nie lubię dużo rolka kręcić, uważam ze to jest do dupy.
Nie dyskutuj z idiotą: najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem - stare i wiecznie żywe

REGULAMIN Forum Osiedla Harmonia
Avatar użytkownika
pestek
administrator
 
Posty: 2164
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 11:04
Lokalizacja: A-20-2 (m.5)

Re: Moderowanie forum

Postprzez pestek » 6 mar 2009, o 11:02

Aaa no właśnie i 5 linijek pol strony zajmuje to tez jes do dupy
Nie dyskutuj z idiotą: najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem - stare i wiecznie żywe

REGULAMIN Forum Osiedla Harmonia
Avatar użytkownika
pestek
administrator
 
Posty: 2164
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 11:04
Lokalizacja: A-20-2 (m.5)

Re: Moderowanie forum

Postprzez czyzyk2002 » 6 mar 2009, o 11:03

chopaki... wódki wam trzeba polać wg. mnie ;P bo strasznie jesteście zestresowani... jutro dają karpatke w bud. F... może to pomoże :|

PS. A w ogole to w kwestii technicznej (wiem ze nie tutaj, ale ze temat jest akurat na czesie w tym watku, to licze ze przeniesiecie moj post tam gdzie trzeba jak juz straci aktualnosc) ... gdzie zamieszczać zdjęcia z osiedla? Tak jak to robie w watku "prace na budowie" czy w wątku "zdjęcia z osiedla" (ten drugi jest jawny, ten pierwszy niejawny... bo zawsze się boje że dostane opier.ol :mysli: )
Avatar użytkownika
czyzyk2002
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 mar 2008, o 20:05
Lokalizacja: F-20-3 (F11)

Re: Moderowanie forum

Postprzez pestek » 6 mar 2009, o 11:04

A odnośnie dup to wole brunetki a jeszcze bardziej blondynki - to przykład kolnego głupiego błędu czyli dygresji nie na temat. Dygresji do... dupy
Nie dyskutuj z idiotą: najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem - stare i wiecznie żywe

REGULAMIN Forum Osiedla Harmonia
Avatar użytkownika
pestek
administrator
 
Posty: 2164
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 11:04
Lokalizacja: A-20-2 (m.5)

Re: Moderowanie forum

Postprzez pestek » 6 mar 2009, o 11:06

gizmo210 napisał(a):Ale cos czuje ze bede sie musial z nim na flaszke spotkac i wtedy bedzie jasna sprawa:)

- a to przykład prawidłowej dygresji :okok:
Nie dyskutuj z idiotą: najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem - stare i wiecznie żywe

REGULAMIN Forum Osiedla Harmonia
Avatar użytkownika
pestek
administrator
 
Posty: 2164
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 11:04
Lokalizacja: A-20-2 (m.5)

Re: Moderowanie forum

Postprzez czyzyk2002 » 6 mar 2009, o 11:06

lepiej chyba jednak dzisiaj Administracji z oczu schodzic... :|
Avatar użytkownika
czyzyk2002
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 mar 2008, o 20:05
Lokalizacja: F-20-3 (F11)

Re: Moderowanie forum

Postprzez pestek » 6 mar 2009, o 11:09

Zostawiamy ten burdel do jutra jak ktoś regulaminu nie zrozumie to może to do niego przemówi. Jutro po sobie posprzątam, chyba ze ktoś inny da nam tyle roboty że nie zdążymy...
Nie dyskutuj z idiotą: najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem - stare i wiecznie żywe

REGULAMIN Forum Osiedla Harmonia
Avatar użytkownika
pestek
administrator
 
Posty: 2164
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 11:04
Lokalizacja: A-20-2 (m.5)

Następna strona

Powrót do Techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron