Moderowanie forum - czyli jak pisać nie należy

Tutaj piszemy o ewentualnych problemach technicznych z forum oraz propozycjach jego modyfikacji

Moderatorzy: ralph, pestek, placek

Re: Moderowanie forum

Postprzez pestek » 6 mar 2009, o 11:16

czyzyk2002 napisał(a):lepiej chyba jednak dzisiaj Administracji z oczu schodzic... :|
zszedłeś mi dzis z oczy chowając sie do różowego Uniaka, zreszta ciekawy sposób wchodzenia ;) Sie kolego trzeba orientować czy ktoś nie obserwuje z tyłu ;)

kurde ale fajnie się burdel robi, normalnie poezja , 15 minut a z wątku można zrobić taki syf... co to za watek w ogóle? aa pozwolenie hehe lalalallalala.
Krotko dziś spałem, może to dlatego... :mysli:
Nie dyskutuj z idiotą: najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem - stare i wiecznie żywe

REGULAMIN Forum Osiedla Harmonia
Avatar użytkownika
pestek
administrator
 
Posty: 2164
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 11:04
Lokalizacja: A-20-2 (m.5)

Re: Moderowanie forum

Postprzez czyzyk2002 » 6 mar 2009, o 11:20

kurde... to sie tak zawsze zaczyna... najpierw obserwacja, potem inwigilacja... a za jakis czas bedzie Pestek ludzi z ulicy do czarnej wolgi pakowal ;P

Ale off top fajny :okok:

PS. A Uniak nie różowy tylko czerwony :P
Avatar użytkownika
czyzyk2002
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 mar 2008, o 20:05
Lokalizacja: F-20-3 (F11)

Re: Moderowanie forum

Postprzez placek » 6 mar 2009, o 11:21

pestek napisał(a):
czyzyk2002 napisał(a):lepiej chyba jednak dzisiaj Administracji z oczu schodzic... :|
zszedłeś mi dzis z oczy chowając sie do różowego Uniaka, zreszta ciekawy sposób wchodzenia ;) Sie kolego trzeba orientować czy ktoś nie obserwuje z tyłu ;)

kurde ale fajnie się burdel robi, normalnie poezja , 15 minut a z wątku można zrobić taki syf... co to za watek w ogóle? aa pozwolenie hehe lalalallalala.
Krotko dziś spałem, może to dlatego... :mysli:

pestek napisał(a):
czyzyk2002 napisał(a):lepiej chyba jednak dzisiaj Administracji z oczu schodzic... :|
zszedłeś mi dzis z oczy chowając sie do różowego Uniaka, zreszta ciekawy sposób wchodzenia ;) Sie kolego trzeba orientować czy ktoś nie obserwuje z tyłu ;)

kurde ale fajnie się burdel robi, normalnie poezja , 15 minut a z wątku można zrobić taki syf... co to za watek w ogóle? aa pozwolenie hehe lalalallalala.
Krotko dziś spałem, może to dlatego... :mysli:
pestek napisał(a):zszedłeś mi dzis z oczy chowając sie do różowego Uniaka, zreszta ciekawy sposób wchodzenia ;) Sie kolego trzeba orientować czy ktoś nie obserwuje z tyłu ;)

kurde ale fajnie się burdel robi, normalnie poezja , 15 minut a z wątku można zrobić taki syf... co to za watek w ogóle? aa pozwolenie hehe lalalallalala.
Krotko dziś spałem, może to dlatego... :mysli:



Pytanie za 100 punktów - który zacytowany fragment chciałem omówić? Prawidłowa odpowiedź.. w sumie żaden, ale fajnie się czyta, prawda?
Avatar użytkownika
placek
moderator
 
Posty: 793
Dołączył(a): 19 mar 2008, o 13:01

Re: Moderowanie forum

Postprzez pestek » 6 mar 2009, o 11:35

placek napisał(a):
pestek napisał(a):
czyzyk2002 napisał(a):lepiej chyba jednak dzisiaj Administracji z oczu schodzic... :|
zszedłeś mi dzis z oczy chowając sie do różowego Uniaka, zreszta ciekawy sposób wchodzenia ;) Sie kolego trzeba orientować czy ktoś nie obserwuje z tyłu ;)

kurde ale fajnie się burdel robi, normalnie poezja , 15 minut a z wątku można zrobić taki syf... co to za watek w ogóle? aa pozwolenie hehe lalalallalala.
Krotko dziś spałem, może to dlatego... :mysli:

kurde ale fajnie się burdel robi, normalnie poezja , 15 minut a z wątku można zrobić taki syf... co to za watek w ogóle? aa pozwolenie hehe lalalallalala.
Krotko dziś spałem, może to dlatego... :mysli:
pestek napisał(a):zszedłeś mi dzis z oczy chowając sie do różowego Uniaka, zreszta ciekawy sposób wchodzenia ;) Sie kolego trzeba orientować czy ktoś nie obserwuje z tyłu ;)

kurde ale fajnie się burdel robi, normalnie poezja , 15 minut a z wątku można zrobić taki syf... co to za watek w ogóle? aa pozwolenie hehe lalalallalala.
Krotko dziś spałem, może to dlatego... :mysli:


Pytanie za 100 punktów - który zacytowany fragment chciałem omówić? Prawidłowa odpowiedź.. w sumie żaden, ale fajnie się czyta, prawda?

Tak, prawda
( ewentualnie Zgadzam sie z przdmowcą lub Popieram lub OK)

(to jeszcze jest bardzo niefajne - odpowiedz wnosząca bardzo dużo do dyskusji poprzedzona oczywiście świńską ilością nieobciętego cytatu)
Nie dyskutuj z idiotą: najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem - stare i wiecznie żywe

REGULAMIN Forum Osiedla Harmonia
Avatar użytkownika
pestek
administrator
 
Posty: 2164
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 11:04
Lokalizacja: A-20-2 (m.5)

Re: Moderowanie forum

Postprzez burdziki » 7 mar 2009, o 14:27

Drodzy administratorzy, chyba sami teraz robicie bałagan ;)

Nerwy piękności szkodzą, chyba nie chcecie, żeby Wasze Panie was pogoniły ;)
Avatar użytkownika
burdziki
mieszkaniec
 
Posty: 793
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 13:18
Lokalizacja: E-00-6

Re: Moderowanie forum

Postprzez kondratmk » 7 mar 2009, o 14:58

Ale trujecie chłopaki. Idźcie sobie do Hyde-Parku z tym swoim moralizowaniem.
Jak widzę, żadna z wypowiedzi adminów nie podchodzi pod temat - dajcie ludziom normalnie porozmawiać.
Jak już się czepiacie, to powinniście również zwalić mój post w wątku "Okolice Harmonii-historia" dotyczący folwarku Gołąbki, bo to w końcu Off-top, za daleko od Harmonii. Jak widzę, wszyscy przeczytali, ale chyba nikt nie ma nic do dodania.
Proponuję wyciąć tę naszą durną rozmowę na temat "spamowania" za pomocą taką, jak to zrobił pestek i zapomnieć o sprawie. A jak się nie podoba to mnie zawieście, bo z tego co wiem, to admini nic innego nie potrafią (tylko cisnąć biedną, zastraszoną gawiedź).
I wcale się nie dziwię jeśli jutro nie będę się mógł zalogować, bo "warczenie", "kicki" i "bany" mi niestraszne i przyzwyczaiłem się do tego, że rola admina jest taka, że musi pokazać swoją "władzę".
Śmiało Panowie, macie wybór - albo przyciąć mu skrzydeł i trzymać wszystkich za mordę, albo odpuścić i pozwolić mu czasem na wtrącenie wyjaśnienia do swojej poprzedniej wypowiedzi, bo przecież każdy może czasem zapomnieć się.
Nie płacę na darmozjadów.
kondratmk
mieszkaniec
 
Posty: 596
Dołączył(a): 21 kwi 2008, o 18:14
Lokalizacja: 11A/13 (B-30-1)

Moderowanie forum

Postprzez placek » 7 mar 2009, o 19:24

Przenoszę tu wszystkie posty dotyczące tego tematu, a zaśmiecające inne wątki.

kondratmk.. czy Ty kiedykolwiek wstałeś prawą nogą? Co to za pieprzenie, że admini nie potrafią nic innego jak straszyć, karać i pokazywać swoją władzę? Kurna co to za propaganda? Po co to Tobie, nam, komukolwiek? Pisałeś żeby zapomnieć o sprawie to po kiego grzyba jeszcze te prowokacje? Będzie taka potrzeba to będziemy ostrzegać, a te Twoje próby manipulacji i sprawdzania jak my na to zareagujemy są po prostu śmieszne.

I co Ty z tym dokańczaniem myśli, czy ktoś tu gdziekolwiek i kiedykolwiek napisał, że nie nie wolno tego robić? Edytuj sobie wiadomość choćby 100 razy i dokończ, jaki problem? W innym poście piszesz, że "Ponieważ przewijanie wątków, gdzie każdy rzuca co najwyżej 2-3 zdania jest bardzo żmudne" proponujesz wywalenie np. sumę postów użytkownika. O co Ci właściwie chodzi? Kiedy my chcemy jakoś to uporządkować, Tobie to nie pasuje, a za chwilę sam zauważasz, że żmudnym jest przeglądanie takich postów? A nie jest żmudnym przeglądanie postów gdzie tekstu autora są trzy wyrazy, a zacytowanego przez niego fragmentu 500? Nie jest żmudnym przeglądanie tematu o pozwoleniach i przebijanie się przez 8 stron, gdzie faktycznych informacji w tym temacie są 2 strony? Kurna no szlag mnie dziś trafi..

----------

Kurna od wtorku nie palę.. ale napić to się napiję :] Wasze zdrowie, Twoje kondratmk też, mam nadzieję że się jeszcze kiedyś dogadamy w tej sprawie..
Avatar użytkownika
placek
moderator
 
Posty: 793
Dołączył(a): 19 mar 2008, o 13:01

Re: Moderowanie forum

Postprzez aniavi » 7 mar 2009, o 20:42

Ze względu na małą ilość wolnego czasu wchodzę na forum na krótko. Traktuje je jako źródło cennych informacji dot. osiedla jednak przyznam szczerze, że czasem zdarza mi się rezygnować z czytania wątku, gdy widzę, że w krótkim czasie rozrósł się on do dużej liczby postów na każdy temat. Jeszcze bardziej denerwujące jest to, gdy wchodzi się na wątek dot. konkretnej sprawy np. prac na osiedlu i trzeba przebrnąc przez sprawę np. kaloszków :)
Fajnie, że jest ktoś, komu chce się przeczytać wszystko i posprzątać to i owo, aby innym było łatwiej.
Avatar użytkownika
aniavi
mieszkaniec
 
Posty: 214
Dołączył(a): 19 mar 2008, o 13:40
Lokalizacja: A-20-2

Re: Moderowanie forum

Postprzez McAron » 7 mar 2009, o 23:14

Czytam i czytam i nadziwić się nie mogę. kondratmk życzę ci szybkiego powrotu do zdrowia, bo widzę, że masz za dużo czasu i twoje posty nabierają coraz bardziej negatywnego charakteru. Do tej pory wszystkie twoje posty były ponure, nic pozytywnego. Zawsze na coś narzekałeś. Teraz przechodzisz samego siebie. Masz pretensje do naszych adminów, że chcą utrzymywać porządek na forum, któe sami założyli na nasz pożytek i dla naszego dobra. ONI to robią za darmo, bo cieszą się, że to zbliża ludzi, możemy wymieniać się doświadczeniem, pomagać sobie nawzajem, dowiadywać się o ważnych sprawach. Można też pogadać o pierdołach, ale jest na to miejsce w hyde parku. Inne działy mają nam wszystkim pomagać i MAMY OBOWIĄZEK pisać na temat. Zastanów się chłopie nad ostatnim swoim postem. Poprostu ośmieszasz się biadoląc jak baba, że mogą cię wyrzucić i nawet tego domagasz się. Wydoroślej.
Poza tym gratuluję ci fajnych postów nt. historii Ursusa, które nota bene piwinny też znaleźć się w hyde parku.
Avatar użytkownika
McAron
mieszkaniec
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 12 lis 2008, o 22:40
Lokalizacja: A-20-9 m.30

Re: Moderowanie forum

Postprzez Seba » 8 mar 2009, o 00:22

McAron napisał(a):Czytam i czytam i nadziwić się nie mogę. kondratmk życzę ci szybkiego powrotu do zdrowia, bo widzę, że masz za dużo czasu i twoje posty nabierają coraz bardziej negatywnego charakteru. Do tej pory wszystkie twoje posty były ponure, nic pozytywnego. Zawsze na coś narzekałeś. Teraz przechodzisz samego siebie. Masz pretensje do naszych adminów, że chcą utrzymywać porządek na forum, któe sami założyli na nasz pożytek i dla naszego dobra. ONI to robią za darmo, bo cieszą się, że to zbliża ludzi, możemy wymieniać się doświadczeniem, pomagać sobie nawzajem, dowiadywać się o ważnych sprawach. Można też pogadać o pierdołach, ale jest na to miejsce w hyde parku. Inne działy mają nam wszystkim pomagać i MAMY OBOWIĄZEK pisać na temat. Zastanów się chłopie nad ostatnim swoim postem. Poprostu ośmieszasz się biadoląc jak baba, że mogą cię wyrzucić i nawet tego domagasz się. Wydoroślej.
Poza tym gratuluję ci fajnych postów nt. historii Ursusa, które nota bene piwinny też znaleźć się w hyde parku.


Mądre słowa, MĄDRE SŁOWA. :brawo:
Avatar użytkownika
Seba
mieszkaniec
 
Posty: 88
Dołączył(a): 3 lis 2008, o 12:25
Lokalizacja: E-00-7 (D-31)

Re: Moderowanie forum

Postprzez J&K » 8 mar 2009, o 09:12

kondratmk napisał(a):I wcale się nie dziwię jeśli jutro nie będę się mógł zalogować, bo "warczenie", "kicki" i "bany" mi niestraszne i przyzwyczaiłem się do tego, że rola admina jest taka, że musi pokazać swoją "władzę".


jak widzę, kolega ma duże doświadczenie w byciu nielubianym i dyskryminowanym na forach...
ach, ci niegodziwi administratorzy ;P
Avatar użytkownika
J&K
mieszkaniec
 
Posty: 229
Dołączył(a): 30 paź 2008, o 22:47
Lokalizacja: F2

Re: Moderowanie forum

Postprzez kondratmk » 8 mar 2009, o 11:57

Codzienie od 2 tygodni wstaję prawą nogą, bo lewą mam w gipsie :)
Skończmy już to gderanie. Widzę, że koledzy się strasznie nasadzili i traktują to forum tak poważnie, jakby redagowali "New York Times'a".
Swoją drogą - przynajmniej staram trzymać się tematu, czego nie powiem o innych wtrąceniach. Chcecie podyskutować na temat regulaminu - wystarczyła wiadomość na priva, a nie off-top na 3 strony.
Mam nadzieję, że wam zejdzie ciśnienie (pestek i placek), bo tak się długo nie da. To była ewidentna wojna pokazowa na oczach całego forum - tak chyba "netykieta" nie działa.

A co do wskazówek McAron'a - sam się przeniosę do Hyde Parku, skoro tylko biadolę jak baba. Liczyłem na większe zainteresowanie tematem okolic Harmonii, ale widzę, że mało kto to uważa za pokrewne tematowi. Wszyscy czytają i zlewają (na zasadzie dowiedzą się czegoś i uważają, że zaśmiecam forum i bardzo poważne sprawy na temat kaloszków i umawiania się na piwko lub grilla).

Nie jestem przeciwny też takim rozmowom, ale wyluzujcie się chłopaki. Na jeden mój post po 2 minutach cisnęliście się tak, jakbym tu nieźle spamował.
Może sobie po prostu zrobię wolne od forum, bo to jednak nie jest miejsce dla mnie, bo za "negatywny" jestem.
Pozdrawiam
Marek Kondrat
Nie płacę na darmozjadów.
kondratmk
mieszkaniec
 
Posty: 596
Dołączył(a): 21 kwi 2008, o 18:14
Lokalizacja: 11A/13 (B-30-1)

Re: Moderowanie forum

Postprzez pestek » 9 mar 2009, o 00:58

Zanim napiszesz o kimś ze "nic innego nie potrafi..." to przemyśl czy nie sprawisz komuś przykrości. Ja mam w d... takie wypowiedzi ale ktoś może sie poczuć urażony taka idiotyczna uwagą.
kondratmk napisał(a):Skończmy już to gderanie. Widzę, że koledzy się strasznie nasadzili i traktują to forum tak poważnie, jakby redagowali "New York Times'a".
NIektórzy ludzie maja taki charakter ze jak sie za cos biora to starają sie to robić dobrze i wiedza w którym miejscu żartować i dać sobie luz, a w którym trzymać dyscyplinę i porządek. Dla wielu osób informacje tu zamieszczane są dziś istotniejsze niż te w "NYT"
Nie każdy jest uziemiony w domu i dysponuje mnóstwem czasu, nie każdy ma szybkie i stałe łącze, nie każdy... dlatego ktoś mądrzejszy stworzył netykietę i pewne zasady w internecie oraz na forach. Przestrzeganie ich to przejaw szacunku dla współużytkowników. Jeśli komuś nie podobają sie te zasady nie ma przymusu korzystania z forum.
kondratmk napisał(a):Swoją drogą - przynajmniej staram trzymać się tematu, czego nie powiem o innych wtrąceniach. Chcecie podyskutować na temat regulaminu - wystarczyła wiadomość na priva, a nie off-top na 3 strony.
Gdybys był jedyna osoba której zdarzają sie "potknięcia" na forum to pewnie byśmy tak zrobili, niestety innym tez sie to zdarza, stad bardzo obrazowy przykład "jak pisać nie należy" dla wszystkich.
kondratmk napisał(a):To była ewidentna wojna pokazowa na oczach całego forum - tak chyba "netykieta" nie działa.
jw. Poza tym gdybyś nie pokazał ze nie rozumiesz w ogole o co nam chodzi i kilkukrotnie nie dał publicznie odczuć ze uważasz, ze się po prostu czepiamy to cała dyskusja nie byłaby potrzebna.

kondratmk napisał(a):A co do wskazówek McAron'a - sam się przeniosę do Hyde Parku, skoro tylko biadolę jak baba. Liczyłem na większe zainteresowanie tematem okolic Harmonii, ale widzę, że mało kto to uważa za pokrewne tematowi. Wszyscy czytają i zlewają (na zasadzie dowiedzą się czegoś i uważają, że zaśmiecam forum i bardzo poważne sprawy na temat kaloszków i umawiania się na piwko lub grilla).
Nikt nie powiedział nic złego na ten temat, wręcz przeciwnie pojawiły się głosy pełne uznania i zachęty do który i ja sie przyłączam. Temat może zostać tam gdzie jest bo w jakiś sposób nawiązuje do działu "Tematy ogólne" o osiedlu (okolice, historia), jest związany z osiedlem w jakiś sposób, jest prawidłowo zatytułowany i każdy widzi czego ma sie spodziewać tam wchodząc. Jak znajdę wolną chwile sam z ciekawością go przeczytam.

kondratmk napisał(a):Ale trujecie chłopaki. Idźcie sobie do Hyde-Parku z tym swoim moralizowaniem.
Jak widzę, żadna z wypowiedzi adminów nie podchodzi pod temat - dajcie ludziom normalnie porozmawiać.
To admini i moderatorzy decydują na forum w jakiej formie maja pouczać użytkowników.
Pkt.23. Moderatorzy Forum dbają o porządek na nim, pilnują przestrzegania Regulaminu, naprawiają pomyłki, błędy Forumowiczów. Udzielają pouczeń. Są wybierani przez Administratora i ich działania nie podlegają dyskusji na Forum. Uwagi i zastrzeżenia należy kierować do nich za pomocą wiadomości prywatnych. W przypadku niewyjaśnienia problemu, zażalenia można składać do Admina.
Pkt.24. Administratorzy Forum są jego właścicielami i ich decyzje w sprawach Forum nie podlegają dyskusji.

kondratmk napisał(a):I wcale się nie dziwię jeśli jutro nie będę się mógł zalogować, bo "warczenie", "kicki" i "bany" mi niestraszne i przyzwyczaiłem się do tego, że rola admina jest taka, że musi pokazać swoją "władzę".
Własnie w takim celu powstało to forum, żebyśmy my, zakompleksieni Admini mieli jakieś miejsce w którym możemy sobie porządzić... :zalamka:
Zapewne 90% forumowiczów nie potrzebowało mojego tłumaczenia zęby wyciągnąć właściwe wnioski ale odpowiedziałem żeby rozwiać watpliwosci tych ewentualnych 10%.
Przychylam się do prośby zakończenia tematu i go blokuję.
Nie dyskutuj z idiotą: najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem - stare i wiecznie żywe

REGULAMIN Forum Osiedla Harmonia
Avatar użytkownika
pestek
administrator
 
Posty: 2164
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 11:04
Lokalizacja: A-20-2 (m.5)

Re: Fitness S4

Postprzez pestek » 9 mar 2009, o 14:09

Kontynuując akcję podaje kolejny negatywny przykład:

pestek napisał(a):
mirek napisał(a):nie znam się na tym, ale na pewno sobie poradzę :brawo:
No chyba ze jednak nie ;P A weź to teraz przeczytaj ;)


jest sposób żeby przeczytać nawet najmniejsza czcionkę ale jest to kłopotliwe. Dlatego odradzam pisanie mikro czcionkami. niestety odgórnie możemy określić tylko czcionkę maksymalną, minimalnej już nie, wiec prośba do Was o pisanie w taki sposób by dało się to łatwo przeczytać.

Temat nieco przekształcam i będziemy tu pokazywać negatywne przykłady pisania w celu edukacyjnym, przynajmniej jakiś pożytek z tego tematu będzie. - Takie "zajęcia praktyczne" z regulaminu i netykiety ;P
Proszę nie odbierać uwag osobiście, a tylko jako wskazówki czego unikać pisząc posty na forum.
Nie dyskutuj z idiotą: najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem - stare i wiecznie żywe

REGULAMIN Forum Osiedla Harmonia
Avatar użytkownika
pestek
administrator
 
Posty: 2164
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 11:04
Lokalizacja: A-20-2 (m.5)

Poprzednia strona

Powrót do Techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron