Plazma czy LCD

Co i gdzie warto kupić - glazura, terakota, armatura, meble, agd, rtv

Moderatorzy: ralph, pestek, placek

Plazma czy LCD

Postprzez ralph » 9 paź 2008, o 09:26

Witam.

Pewnie tym tematem rozpętam małą burzę, bo to coś podobnego jak spory sprzed lat Commodore czy Atari, ale jestem ciekaw jakie Wy macie zdanie na ten temat.
Poza samą technologią interesuje nie jeszcze jakich producentów polecacie i dlaczego. Oczywiście rozmawiamy już o modelach FullHD i przekątną obrazu 37-42".
Avatar użytkownika
ralph
administrator
 
Posty: 624
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 10:57
Lokalizacja: A-20-1

Re: Plazma czy LCD

Postprzez boryfik23 » 9 paź 2008, o 10:44

najlepsze tv ma SONY ale też najdroższe, plazmy mają dłuższą żywotność (do 100000h) niż lcd ale lcd jest podbno fajniejsze!!
my mamy lcd chyba LG od 3lat i jesteśmy bardzo zadowoleni a opinia powyżej to od kolegi który sprzedaje telewizorów.
Avatar użytkownika
boryfik23
mieszkaniec
 
Posty: 19
Dołączył(a): 3 wrz 2008, o 11:56
Lokalizacja: E-30-3

Re: Plazma czy LCD

Postprzez kasia » 9 paź 2008, o 12:40

My juz mamy zamowionego Sharpa Aquos 46'', wlasnie wczoraj szukalam czy to nie za mala odleglosc do ogladania, ale przy full HD podobno bierze sie polowe tej odleglosci co wskazana przy innych. Maz sie uparl ze chce taki duzy i go nie przekonam. A poza tym podobno nie oplaca sie kupowac mniejszego niz 42" bo nie bedzie widac roznicy. A dlaczego ten - bo znajomi uzytkuja i bardzo sobie chwala.
Avatar użytkownika
kasia
mieszkaniec
 
Posty: 572
Dołączył(a): 19 mar 2008, o 12:42
Lokalizacja: A-20-7

Re: Plazma czy LCD

Postprzez pawel_s » 9 paź 2008, o 17:33

Kiedyś rozmawiałem za znajomym i powiedział mi, że jeśli telewizor to sharp; okap, piekarnik, płyta to mastercook, lodówka to electrolux, zmywarka amica, pralka bosch. Podobno te firmy są w tym najlepsze.
Wracając do telewizorów, to jeśli ktoś ogląda TV z odległości większej niż 2 m to większej różnicy między HD Ready i Full HD nie zauważy. Zanim wkroczą na rynek polski telewizje HD jak to jest w USA to jeszcze trochę czasu minie, aktualnie mamy kilka programów nadających w lepszej rozdzielczości ale może lawinowo nastąpi zmiana. Aktualnie LCD dużo lepiej pracują niż 2 lata temu, poprawiono czas reakcji (zniknął efekt snużenia) i kontrast (pisze o statycznym a nie dynamicznym - który można bardzo zawyżać), i powoli jakościowo porównywalna jest z plazmą. Aczkolwiek plazma z full hd jest droższa od lcd. Problemem w Lcd jest wciąż brak dobrego koloru czarnego, w plazmie to że stosunkowo szybko się "wypala" i tracimy barwy. Plazmę można dużo łatwiej uszkodzić. Niedługo na rynku pojawi się nowa technologia telewizorów OLED, co spowoduje, że LCD i plazma potanieją. Na dzień dzisiejszy jeśli miałbym telewizję HD to postawiłbym na Sharpa LCD z full HD.
pawel_s
mieszkaniec
 
Posty: 164
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 15:18
Lokalizacja: A-10-2

Re: Plazma czy LCD

Postprzez tomasz_slawek » 9 paź 2008, o 19:02

pawel_s napisał(a):Kiedyś rozmawiałem za znajomym i powiedział mi, że jeśli telewizor to sharp; okap, piekarnik, płyta to mastercook, lodówka to electrolux, .

a ja pozwolę się sobie nie zgodzić z Twoim znajomym... bo jeśli jakikolwiek ekran ciekłokrystaliczny to Samsung, lodówka to Smeg albo Liebherr, okap to Faber... :) etc.

a tak na poważnie - parametry to jedno, a faktyczna jakość obrazu to drugie. Wbrew pozorom oglądanie w sklepie tego samego filmu na dwóch telewizorach stojących obok siebie to najlepsza metoda :)
oczywiście trzeba pamiętać, że to nie przypadek co akurat w sklepach się wyświetla: kolorowe rafy koralowe, ptaszki i inne błękitne wybrzeża. Później w domu człowiek włącza 'Z jak Zazdrość' i jest rozczarowanie, że ten obraz jakiś nie taki [pomijając technologię HD]
Avatar użytkownika
tomasz_slawek
mieszkaniec
 
Posty: 152
Dołączył(a): 21 maja 2008, o 19:43
Lokalizacja: C-00-4 / [B18]

Re: Plazma czy LCD

Postprzez pawel_s » 9 paź 2008, o 19:24

Pisałem oczywiście o najlepszym stosunku jakości do ceny. Oczywiście możemy poszukać czegoś lepszego ale kosztem naszej kieszeni.
Tak jak piszesz nie ma nic lepszego jak postawić dwa telewizory obok siebie i puścić jakiś swój materiał filmowy, aby nie naciąć się na film "marketingowy" ;) Ja jeszcze korzystam jak tylko mam chwilę z kineskopowego telewizora marki royalstar i ładnie wyświetla kolory :lol: (a tak swoją drogą kineskopy zużywają dużo mniej prądu ale zajmują dużo więcej przestrzeni;)
pawel_s
mieszkaniec
 
Posty: 164
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 15:18
Lokalizacja: A-10-2

Re: Plazma czy LCD

Postprzez ralph » 12 paź 2008, o 20:46

kasia napisał(a):My juz mamy zamowionego Sharpa Aquos 46'', wlasnie wczoraj szukalam czy to nie za mala odleglosc do ogladania, ale przy full HD podobno bierze sie polowe tej odleglosci co wskazana przy innych.

Weźcie Kasiu tylko pod uwagę fakt, że narazie niewiele jest programów nadawanych w HD i 95% kanałów będziecie oglądać w niskiej rozdzielczości, a wtedy sztuczne rozciąganie pikseli LCD może Was trochę drażnić.
Tutaj macie dość ciekawie wyjaśnioną kwestię optymalizacji odległości od telewizora:
http://infoteka.federacja-konsumentow.org.pl/index.php?module=user&action=artykul&id=8

Tutaj też macie ciekawy materiał:
http://plazma-lcd-fakty.pl/
Avatar użytkownika
ralph
administrator
 
Posty: 624
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 10:57
Lokalizacja: A-20-1


Powrót do Zakupy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron