Pomysl na swietliki w oknach???

Co i gdzie warto kupić - glazura, terakota, armatura, meble, agd, rtv

Moderatorzy: ralph, pestek, placek

Pomysl na swietliki w oknach???

Postprzez kasia » 5 lut 2009, o 10:49

Jakie macie pomysly na zasloniecie tych swietlikow w tych ogromnych oknach, czy zaluzje, rolety do sufitu czy to jakos osobno, mowie o tych duzych oknach z tymi malymi pod sufitem a najbardziej mnie interesuje czy macie pomysl co powiesic w tych 7-czesciowych oknach, moze ktos juz sie z tym uporal i moze cos poradzic.
Avatar użytkownika
kasia
mieszkaniec
 
Posty: 572
Dołączył(a): 19 mar 2008, o 12:42
Lokalizacja: A-20-7

Re: Pomysl na swietliki w oknach???

Postprzez burdziki » 5 lut 2009, o 10:56

Kasiu my zdecydujemy się chyba na żaluzje drewniane i tylko symboliczne, ale "prawdziwe" zasłony.
Tylko problem w tym, ze te żaluzje są dosyć drogie, a na taką powierzchnię tym bardziej, ale za to jaki efekt ;)
Avatar użytkownika
burdziki
mieszkaniec
 
Posty: 793
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 13:18
Lokalizacja: E-00-6

Re: Pomysl na swietliki w oknach???

Postprzez Beata » 5 lut 2009, o 15:35

My w końcu zdecydowaliśmy się na zasłony - mamy tylko jedno takie okno ze świetlikami (na szczęście), i faktycznie miałam zgryz co z tym zrobić. W sumie są tam 4 szyby (2 wielkie, i 2 malutkie), zasłanianie plisami / roletami / żaluzjami powoduje że robi się "szachownica" no i słabo.... Ale do tapety w misie, i dywanu w kwiatki, zasłona w kwiatki jest super - oczywiscie w pokoju naszej małej księżniczki:)))
Avatar użytkownika
Beata
mieszkaniec
 
Posty: 359
Dołączył(a): 1 lip 2008, o 10:04
Lokalizacja: C-40-1 (B15)

Re: Pomysl na swietliki w oknach???

Postprzez kasia » 5 lut 2009, o 22:04

Jesesmy jutro umowieni z facetem od zaluzji, rolet itd, ma nam cos zaaranzowac, ktos nam zaproponowal zeby te trzy okna swietliki zaslonic na stale materialem, a na tych ponizej zrobic rzymskie rolety.
Bea, a ta Wasza firma duzo miala materialow do wyboru do rzymskich rolet?
Avatar użytkownika
kasia
mieszkaniec
 
Posty: 572
Dołączył(a): 19 mar 2008, o 12:42
Lokalizacja: A-20-7

Re: Pomysl na swietliki w oknach???

Postprzez Beata » 6 lut 2009, o 11:22

Kasia, materiałów miała bez liku, aż za dużo jak dla mnie;).
No i nie mogliśmy się na nic zdecydować, potem już prawie prawie, aż tu nagle widzimy że wisi taka próbka przepiękna, zwiewna, no do kkuchni idealna. I zamówiliśmy. Powinna być w przyszłym tygodniu wreszcie, bo plisy i rolety poszło szybko.
My też zastanawialiśmy się nad zasłonięciem na stałe, ale z drugiej strony szkoda może światła... tam jest jeszcze problem taki że jest ten dżinks do odpowietrzania i on wystaje poza linię pionową okna, czyli niełatwo to faktycznie zasłonić.
jeśli masz ochotę - wpadnij do nas, to zobaczysz jak u Ninki mamy zasłonki rozwiązane. Ostatnie piętro, po lewej:). Zapraszam!!
Avatar użytkownika
Beata
mieszkaniec
 
Posty: 359
Dołączył(a): 1 lip 2008, o 10:04
Lokalizacja: C-40-1 (B15)

Re: Pomysl na swietliki w oknach???

Postprzez ewaw » 6 lut 2009, o 14:51

My mamy w tych dużych oknach żaluzje drewniane.Jestem z nich zadowolona .My mamy ten problem, ze sąsiedzi nam zaglądają w okna ( z budynku B) więc jak są opuszczone żaluzje i odchylone to wpada światło i trochę nas osłania.Natomiast rolety rzymski musza być podciągnięte do góry w dzień i wszystko widać
Avatar użytkownika
ewaw
mieszkaniec
 
Posty: 120
Dołączył(a): 26 mar 2008, o 13:56
Lokalizacja: C-30-4

Re: Pomysl na swietliki w oknach???

Postprzez Morena » 6 lut 2009, o 15:41

ewaw napisał(a):My mamy w tych dużych oknach żaluzje drewniane.Jestem z nich zadowolona .My mamy ten problem, ze sąsiedzi nam zaglądają w okna ( z budynku B) więc jak są opuszczone żaluzje i odchylone to wpada światło i trochę nas osłania.Natomiast rolety rzymski musza być podciągnięte do góry w dzień i wszystko widać

Ewa a jak macie zainstalowane zaluzje na tych dużych oknach, podzielone na ile czesci?
Avatar użytkownika
Morena
mieszkaniec
 
Posty: 593
Dołączył(a): 19 mar 2008, o 12:48
Lokalizacja: A-20-1

Re: Pomysl na swietliki w oknach???

Postprzez kasia » 6 lut 2009, o 18:06

Ja jestem wlasnie po wizycie pana z firmy od rolet i zaluzji, na tych duzych oknach zaproponowal podzial na dwa, i zolety montowane do sufitu, tak samo z zaluzjami w pojedynczych oknach.

Bea, umowilam sie tez z ta Twoja firma, na wtorek.

Porownam sobie wyceny i profesjonalizm, ten pan co byl zrobil na mnie bardzo pozytywne wrazenie, znal sie na rzeczy i bardzo konkretny.
Avatar użytkownika
kasia
mieszkaniec
 
Posty: 572
Dołączył(a): 19 mar 2008, o 12:42
Lokalizacja: A-20-7

Re: Pomysl na swietliki w oknach???

Postprzez Beata » 9 lut 2009, o 12:29

Kasia, to ciekawa jestem jak Wam wycenią. Ale do dobra wiadomość, że będzie u Ciebie, zadzwonię i poproszę żeby do nas wpadł, musi poprawić plisy, bo opadają.
Z żaluzjami drewnianymi jest pewien problem - ciekawa jestem Ewaw czy masz taki sam? Ponieważ te okna są wielkie, to i rolet jest dużo. No i trochę się trzeba pogimnastykowac z podciąganiem. Ale chyba trzeba się do tego przyzwyczaić.
My z sypialni mamy tak centralny widok na blok A, że właściwie wyglądając przez okno, nie widzimy nic innego..... czy raczej nikogo innego ;). Zatem z góry - nomen omen - przepraszamy:)).
Avatar użytkownika
Beata
mieszkaniec
 
Posty: 359
Dołączył(a): 1 lip 2008, o 10:04
Lokalizacja: C-40-1 (B15)

Re: Pomysl na swietliki w oknach???

Postprzez ewaw » 9 lut 2009, o 12:44

Morena napisał(a):
ewaw napisał(a):My mamy w tych dużych oknach żaluzje drewniane.Jestem z nich zadowolona .My mamy ten problem, ze sąsiedzi nam zaglądają w okna ( z budynku B) więc jak są opuszczone żaluzje i odchylone to wpada światło i trochę nas osłania.Natomiast rolety rzymski musza być podciągnięte do góry w dzień i wszystko widać

Ewa a jak macie zainstalowane zaluzje na tych dużych oknach, podzielone na ile czesci?

Żaluzje mamy podzielone na dwa i montowane do sufitu.W kuchni natomiast mamy jedna
Avatar użytkownika
ewaw
mieszkaniec
 
Posty: 120
Dołączył(a): 26 mar 2008, o 13:56
Lokalizacja: C-30-4


Powrót do Zakupy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron