Coś na dobrą nutę

Co i gdzie warto kupić - glazura, terakota, armatura, meble, agd, rtv

Moderatorzy: ralph, pestek, placek

Coś na dobrą nutę

Postprzez Usia » 23 sty 2010, o 12:02

No więc chłopcy, mężczyźni i faceci :radocha:
Stoję przed wyborem sprzętu filmowo-grającego. Kompletnie się na tym nie znam i jedynym moim kryterium wyboru może być kolor, ale .... przy takim wyborze chyba to jest najmniej ważne ;) No dobra mogę jeszcze dodać jedno kryterium .... kształt kolumn :wysmiewacz:
No ale to nie zabawa.... waham się między sony a onkio... co sądzicie na temat tych firm jeśli chodzi o zestawy kina domowego i nagłośnienie? A może polecicie sprzęty innych firm?
"Musisz wiedzieć, kim jesteś i czego pragniesz w życiu. Jeśli tego nie wiesz, ciągle gonisz za jakimiś namiastkami szczęścia, szukasz tam, gdzie nie trzeba"
Avatar użytkownika
Usia
mieszkaniec
 
Posty: 1145
Dołączył(a): 3 kwi 2008, o 11:31
Lokalizacja: 11F

Re: Coś na dobrą nutę

Postprzez finek » 23 sty 2010, o 12:47

Sprzęd powinnien być cichy aby nie irytowac sąsiadów :)

Najważniejsze pytanie jest jak często bedziesz używać takie sprzętu i do czego.
Lądy i morza przemierzam Kulę Ziemską z otwartym czołem Polski mam paszport na sercu Skąd pytam, skąd go wziąłem
A wziąłem go z dumy i trudu Ze znoju codziennej pracy
Ze stali, z żelaza, z węgla A węgiel to koks, to antracyt
Avatar użytkownika
finek
moderator
 
Posty: 2241
Dołączył(a): 20 sty 2009, o 10:42
Lokalizacja: DDD

Re: Coś na dobrą nutę

Postprzez Usia » 23 sty 2010, o 12:59

Sprzęt będzie chodził zawsze jak będę w domu czyli ok 16 godzin na dobę (średnio). Lubie mieć dobrej jakości dźwięk. Często lecą u mnie koncerty z dvd :lol:
"Musisz wiedzieć, kim jesteś i czego pragniesz w życiu. Jeśli tego nie wiesz, ciągle gonisz za jakimiś namiastkami szczęścia, szukasz tam, gdzie nie trzeba"
Avatar użytkownika
Usia
mieszkaniec
 
Posty: 1145
Dołączył(a): 3 kwi 2008, o 11:31
Lokalizacja: 11F

Re: Coś na dobrą nutę

Postprzez J&K » 24 sty 2010, o 11:40

a te koncerty to chopinowskie czy Metalliki?
Jarek&Karolina
Avatar użytkownika
J&K
mieszkaniec
 
Posty: 229
Dołączył(a): 30 paź 2008, o 22:47
Lokalizacja: F2

Re: Coś na dobrą nutę

Postprzez Usia » 24 sty 2010, o 12:12

Madonna, Michael Buble, Chris Botti, Jason Mraz, Justin Timberlake etc :)
"Musisz wiedzieć, kim jesteś i czego pragniesz w życiu. Jeśli tego nie wiesz, ciągle gonisz za jakimiś namiastkami szczęścia, szukasz tam, gdzie nie trzeba"
Avatar użytkownika
Usia
mieszkaniec
 
Posty: 1145
Dołączył(a): 3 kwi 2008, o 11:31
Lokalizacja: 11F

Re: Coś na dobrą nutę

Postprzez ralph » 27 sty 2010, o 16:40

Z tych dwóch marek, które wymieniłaś to raczej Onkyo.

Zorientuj się jeszcze w temacie Marantz, Denon, ewentualnie Bose.
Avatar użytkownika
ralph
administrator
 
Posty: 624
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 10:57
Lokalizacja: A-20-1

Re: Coś na dobrą nutę

Postprzez pmp » 27 sty 2010, o 16:48

Ze sprzętem audio niestety zazwyczaj jest tak, że sama marka nic nie powie. Trzeba by się wgryzać w modele. Większość firm sprzedaje zarówno "cienką" masową produkcję jak i rzeczy z wyższej półki.
Avatar użytkownika
pmp
mieszkaniec
 
Posty: 823
Dołączył(a): 19 mar 2008, o 15:11
Lokalizacja: DzW 11

Re: Coś na dobrą nutę

Postprzez finek » 27 sty 2010, o 17:18

Z doświadczenia wiem ze Yamaha ma kilka ciekawych pozycji.
Lądy i morza przemierzam Kulę Ziemską z otwartym czołem Polski mam paszport na sercu Skąd pytam, skąd go wziąłem
A wziąłem go z dumy i trudu Ze znoju codziennej pracy
Ze stali, z żelaza, z węgla A węgiel to koks, to antracyt
Avatar użytkownika
finek
moderator
 
Posty: 2241
Dołączył(a): 20 sty 2009, o 10:42
Lokalizacja: DDD

Re: Coś na dobrą nutę

Postprzez Usia » 27 sty 2010, o 19:01

No to markę mam załatwioną.... a na co powinnam zwrócić uwagę wybierając takiego cudo? :)
"Musisz wiedzieć, kim jesteś i czego pragniesz w życiu. Jeśli tego nie wiesz, ciągle gonisz za jakimiś namiastkami szczęścia, szukasz tam, gdzie nie trzeba"
Avatar użytkownika
Usia
mieszkaniec
 
Posty: 1145
Dołączył(a): 3 kwi 2008, o 11:31
Lokalizacja: 11F

Re: Coś na dobrą nutę

Postprzez McAron » 7 lut 2010, o 21:24

Mam taką uwagę: nie kupuj sprzętu uniwersalnego do muzy i filmów, bo dobrego takiego nie ma, chyba, że chcesz wydać kupę kasy. Do kina domowego wystarczy sprzęt popularny i będziesz z niego zadowolona. Oczywiście yamaha jak najbardziej. Natomiast do słuchania muzy musisz wydać trochę więcej kaski na sprzęt hifi stereo. Polecałbym pioneera. Oczywiście model zależny od przeznaczonych funduszy.
Avatar użytkownika
McAron
mieszkaniec
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 12 lis 2008, o 22:40
Lokalizacja: A-20-9 m.30

Re: Coś na dobrą nutę

Postprzez Usia » 7 lut 2010, o 21:36

McAron napisał(a):Mam taką uwagę: nie kupuj sprzętu uniwersalnego do muzy i filmów, bo dobrego takiego nie ma, chyba, że chcesz wydać kupę kasy. Do kina domowego wystarczy sprzęt popularny i będziesz z niego zadowolona. Oczywiście yamaha jak najbardziej. Natomiast do słuchania muzy musisz wydać trochę więcej kaski na sprzęt hifi stereo. Polecałbym pioneera. Oczywiście model zależny od przeznaczonych funduszy.


Dzięki za bardzo cenne uwagi :) Na pewno skorzystam :)
"Musisz wiedzieć, kim jesteś i czego pragniesz w życiu. Jeśli tego nie wiesz, ciągle gonisz za jakimiś namiastkami szczęścia, szukasz tam, gdzie nie trzeba"
Avatar użytkownika
Usia
mieszkaniec
 
Posty: 1145
Dołączył(a): 3 kwi 2008, o 11:31
Lokalizacja: 11F


Powrót do Zakupy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron