Sprzęty mniej i bardziej techniczne

Co i gdzie warto kupić - glazura, terakota, armatura, meble, agd, rtv

Moderatorzy: ralph, pestek, placek

Re: Sprzęty mniej i bardziej techniczne

Postprzez Usia » 18 kwi 2008, o 21:46

Ja chce na nowe mieszkanie kupić właśnie ekspres Saeco. Podobają mi się wizualnie no i słyszałam, że są naprawdę dobre. Osobiście mogę również polecić kawę Saeco - pychotaaaaa :lol:
pestek a takie fajne reklamy mają Zelmera produkty ;) Kuchenka mikrofalowa chyba będzie w jednym słupku z piecykiem.
To my mamy gaz w mieszkaniach, czy nie mamy? Bo jak mamy to mój pomysł płyty indukcyjnej przepadnie ;)
"Musisz wiedzieć, kim jesteś i czego pragniesz w życiu. Jeśli tego nie wiesz, ciągle gonisz za jakimiś namiastkami szczęścia, szukasz tam, gdzie nie trzeba"
Avatar użytkownika
Usia
mieszkaniec
 
Posty: 1145
Dołączył(a): 3 kwi 2008, o 11:31
Lokalizacja: 11F

Re: Sprzęty mniej i bardziej techniczne

Postprzez ralph » 21 kwi 2008, o 11:20

Coś mi sie wydaje, ze niektórzy z Was mylą kuchenki elektryczne z indukcyjnymi...

Kod: Zaznacz cały
Indukcyjne - najbardziej energooszczędne i najszybciej reagujące na zmiany ustawienia. Pola grzejne wytwarzają pole elektromagnetyczne i działają wtedy, gdy postawi się na nich odpowiednie garnki ferromagnetyczne (dające się namagnesować). Ciepło wytwarzane jest nie w płycie kuchenki, lecz w dnie i ściankach naczynia. Wymagają zatem używania odpowiednich garnków - ze stali szlachetnej, stali emaliowanej lub żeliwa; garnki powinny mieć grube dno. Najlepiej stosować naczynia polecane przez producenta kuchenki. Po postawieniu garnka nieferromagnetycznego (zawsze z zawartością, np. z wodą) na polu grzejnym i włączeniu grzania, na płycie pojawia się informacja, że garnek jest nieodpowiedni i płyta wyłącza się automatycznie.
Avatar użytkownika
ralph
administrator
 
Posty: 624
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 10:57
Lokalizacja: A-20-1

Re: Sprzęty mniej i bardziej techniczne

Postprzez ralph » 21 kwi 2008, o 11:35

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi lodówkami http://www.smeg.pl/CatalogueEN/refrigeration.htm
Słyszałem ze to bardzo dobra firma.
Avatar użytkownika
ralph
administrator
 
Posty: 624
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 10:57
Lokalizacja: A-20-1

Re: Sprzęty mniej i bardziej techniczne

Postprzez madziulek » 21 kwi 2008, o 15:28

Super temacik widze Uśka zapodała :> aha i z tego co ja wiem to my Usiaku nie bedziemy mieli gazu tylko prąd :)
Mężulek tez chce płyte indukcyjną zakupić ze względówa też bezpieczeństwa naszej córeczki :)
Bardzo dużo dzięki Wam sie tutaj dowiedziałam,dam mezowi wieczorkiem poczytać :) a te lodówki z kostkami super pomysł :) szkoda ze mamy taki mały aneksik kuchenny :beczy:
Avatar użytkownika
madziulek
mieszkaniec
 
Posty: 1291
Dołączył(a): 19 mar 2008, o 13:11
Lokalizacja: C11

Re: Sprzęty mniej i bardziej techniczne

Postprzez ralph » 21 kwi 2008, o 19:39

madziulek napisał(a): a te lodówki z kostkami super pomysł :) szkoda ze mamy taki mały aneksik kuchenny :beczy:

zawsze możesz przejść z kubełkiem po sąsiadach ;) przy okazji się dowiemy, że imprezę robicie, zbierzemy się i urządzimy nieoczekiwaną wizytę :P
Avatar użytkownika
ralph
administrator
 
Posty: 624
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 10:57
Lokalizacja: A-20-1

Re: Sprzęty mniej i bardziej techniczne

Postprzez madziulek » 21 kwi 2008, o 19:47

ralph napisał(a):
madziulek napisał(a): a te lodówki z kostkami super pomysł :) szkoda ze mamy taki mały aneksik kuchenny :beczy:

zawsze możesz przejść z kubełkiem po sąsiadach ;) przy okazji się dowiemy, że imprezę robicie, zbierzemy się i urządzimy nieoczekiwaną wizytę :P


oj tak ralpf,bedziecie mieli mnie jeszcze dosć :radocha: a na imperezke zawsze Was będe zapraszać,no jak mogłaby sie imprezka odbyć bez takich fajnych sąsiadów jak WY :lol: :lol: :lol:

P.S chyba dzięki Wam udało mi sie Krisa namówic na tę magiczną lodówke,tylko ciiiii,zeby zdania nie zmienił :rotfl:
Avatar użytkownika
madziulek
mieszkaniec
 
Posty: 1291
Dołączył(a): 19 mar 2008, o 13:11
Lokalizacja: C11

Re: Sprzęty mniej i bardziej techniczne

Postprzez pestek » 22 kwi 2008, o 02:15

ralph napisał(a):Coś mi sie wydaje, ze niektórzy z Was mylą kuchenki elektryczne z indukcyjnymi...

ale to nie jest duży błąd bo indukcyjne to przecież też elektryczne tylko najnowszej generacji, w każdym razie nie gazowe, bo gazu w mieszkaniach mieć nie będziemy.
Reszta sie w pełni zgadza. Płyta indukcyjna ma to do siebie ze jest zimna, ciepło wytwarza sie w odpowiednim garnku a nawet w samej potrawie. Moze ja nienowoczesny jestem ale trochę mnie zastanawia czy jakaś mądra głowa za 3 lata nie odkryje jak bardzo szkodliwe jest to zjawisko indukowania się prądów w jedzeniu. Póki co ponoć szkodliwe nie są. Ralph wy byście sie decydowali na indukcyjną?
Nie dyskutuj z idiotą: najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem - stare i wiecznie żywe

REGULAMIN Forum Osiedla Harmonia
Avatar użytkownika
pestek
administrator
 
Posty: 2164
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 11:04
Lokalizacja: A-20-2 (m.5)

Re: Sprzęty mniej i bardziej techniczne

Postprzez ralph » 22 kwi 2008, o 14:20

Nie, chyba jakas dobra ceramiczna. Z tej co teraz mamy jestesmy zadowoleni. Ale pewnie ostateczna decyzje podejmiemy jak bedziemy kupowac.
Avatar użytkownika
ralph
administrator
 
Posty: 624
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 10:57
Lokalizacja: A-20-1

Re: Sprzęty mniej i bardziej techniczne

Postprzez Usia » 22 kwi 2008, o 18:32

Ja być baba i nie muszę wiedzieć ani rozróżniać kuchenek. Po to mam męską część ( o ile w kraju jest :uoee: ).

Nie obraziłabym się na lodówkę dwudrzwiową, ale jestem metrażowo ograniczona w kuchni, więc będzie pojedyncza z kostkarką :lol: (mam nadzieje, że produkują takowe ;))
"Musisz wiedzieć, kim jesteś i czego pragniesz w życiu. Jeśli tego nie wiesz, ciągle gonisz za jakimiś namiastkami szczęścia, szukasz tam, gdzie nie trzeba"
Avatar użytkownika
Usia
mieszkaniec
 
Posty: 1145
Dołączył(a): 3 kwi 2008, o 11:31
Lokalizacja: 11F

Re: Sprzęty mniej i bardziej techniczne

Postprzez Popek » 22 kwi 2008, o 22:32

Usia napisał(a):Ja być baba i nie muszę wiedzieć ani rozróżniać kuchenek. Po to mam męską część ( o ile w kraju jest :uoee: ).

... więc będzie pojedyncza z kostkarką :lol: (mam nadzieje, że produkują takowe ;))

produkuja:):)
Avatar użytkownika
Popek
mieszkaniec
 
Posty: 94
Dołączył(a): 22 mar 2008, o 12:58
Lokalizacja: 11/7

Re: Sprzęty mniej i bardziej techniczne

Postprzez kondratmk » 23 kwi 2008, o 08:22

Stanowczo odradzam zakupy lodówek Zanussi, Candy i podobnych niby-włoskich marek, bo po roku zaczynają huczeć, a agregat się włącza tak głośno, jakby ktoś w TIRze silnik uruchamiał. Zdecydowana porażka.
Pralka Candy to też strata pieniędzy - spadł nam bęben z zawieszenia i rozwalił wszystko wewnątrz pralki.
Z pralek to BEKO, AEG lub MIELE (ale Miele kosztuje od 4000 zł wzwyż, nawet do 8000 zł - za to będzie działać kilkanaście lat albo dłużej, trzeba tylko odkamieniać)
Nie płacę na darmozjadów.
kondratmk
mieszkaniec
 
Posty: 596
Dołączył(a): 21 kwi 2008, o 18:14
Lokalizacja: 11A/13 (B-30-1)

Re: Sprzęty mniej i bardziej techniczne

Postprzez pmp » 7 lip 2008, o 09:53

pestek napisał(a):
ralph napisał(a):Coś mi sie wydaje, ze niektórzy z Was mylą kuchenki elektryczne z indukcyjnymi...

ale to nie jest duży błąd bo indukcyjne to przecież też elektryczne tylko najnowszej generacji, w każdym razie nie gazowe, bo gazu w mieszkaniach mieć nie będziemy.


Jesteś pewien? Cały czas byłem przekonany ze gaz bedzie tez w mieszkaniach.

Pozdr.
pp
Avatar użytkownika
pmp
mieszkaniec
 
Posty: 823
Dołączył(a): 19 mar 2008, o 15:11
Lokalizacja: DzW 11

Re: Sprzęty mniej i bardziej techniczne

Postprzez madziulek » 7 lip 2008, o 10:02

tak to prawda,nie bedzie gazu,takze kuchenki będą na prąd
Avatar użytkownika
madziulek
mieszkaniec
 
Posty: 1291
Dołączył(a): 19 mar 2008, o 13:11
Lokalizacja: C11

Re: Sprzęty mniej i bardziej techniczne

Postprzez J&K » 6 lis 2008, o 18:28

pestek napisał(a):Zastanawiam sie nad kuchenką (płytą, bo piekarnik chcemy osobno)... myśleliście o indukcyjnych?


my myśleliśmy o płycie indukcyjnej Boscha, widzieliśmy ją po 2,5 tys.
ale do indukcji przekonuje nas na razie jedynie oszczędność na prądzie, jak będzie się na tym gotowało :|
Avatar użytkownika
J&K
mieszkaniec
 
Posty: 229
Dołączył(a): 30 paź 2008, o 22:47
Lokalizacja: F2

Re: Sprzęty mniej i bardziej techniczne

Postprzez madziulek » 6 lis 2008, o 18:51

my juz zdecydowaliśmy sie na indukcje mastercooka :)
Avatar użytkownika
madziulek
mieszkaniec
 
Posty: 1291
Dołączył(a): 19 mar 2008, o 13:11
Lokalizacja: C11

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron