Sprzęty mniej i bardziej techniczne

Co i gdzie warto kupić - glazura, terakota, armatura, meble, agd, rtv

Moderatorzy: ralph, pestek, placek

Re: Sprzęty mniej i bardziej techniczne

Postprzez kasia » 7 lis 2008, o 00:46

My juz kupilismy indukcje Siemensa, zastanawialam sie nad laczona indukcja z ceramiczna ale w koncu dalismy sie poniesc nowosci technicznej na maksa, korzysc - bede miala wszystkie nowe garnki :))) bo na razie nie mam zadnego do indukcji.

A kupujecie pralke i suszarke ew pralko-suszarke - my kupilismy pralko-suszarke w jednym.
Avatar użytkownika
kasia
mieszkaniec
 
Posty: 572
Dołączył(a): 19 mar 2008, o 12:42
Lokalizacja: A-20-7

Re: Sprzęty mniej i bardziej techniczne

Postprzez pestek » 7 lis 2008, o 02:01

kasia napisał(a):A kupujecie pralke i suszarke ew pralko-suszarke - my kupilismy pralko-suszarke w jednym.

To chyba nie na temat ale albo tutaj albo jakiś nowy dział odnośnie projektów by się przydał :mysli:
Czy ktoś Was planuje pralkę w kuchni, jeśli tak to zabudowana czy widoczną? Ja chciałem ja zabudować ale dziś się dowiedziałem ze "pralka po praniu powinna być otwarta żeby wyschła wewnątrz" no i to może sprawiać pewien kłopot... czy nie?
Nie dyskutuj z idiotą: najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem - stare i wiecznie żywe

REGULAMIN Forum Osiedla Harmonia
Avatar użytkownika
pestek
administrator
 
Posty: 2164
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 11:04
Lokalizacja: A-20-2 (m.5)

Re: Sprzęty mniej i bardziej techniczne

Postprzez a.lebek » 7 lis 2008, o 08:52

Jeśli chodzi o indukcje to my kupilismy Bosch'a łączoną z ceramiczną. Zdecydowaliśmy się na łączoną gdyż nie bardzo wiedzielismy jak sie bedzie gotowało na polach indukcyjnych, ale u znajomych ostatnio robilismy jakies jedzonko na takiej samej plycie jak nasza i musze powiedzieć ze pola indukcyjne sa rewelacyjne i juz zaluje ze nie kupilismy ze wszystkimi polami indukcyjnymi - gotowanie na indukcji to naprawde rewelacyjna sprawa.

Pzdr
A.
Avatar użytkownika
a.lebek
mieszkaniec
 
Posty: 126
Dołączył(a): 21 mar 2008, o 00:03
Lokalizacja: C-00-8 (b.34)

Re: Sprzęty mniej i bardziej techniczne

Postprzez kasia » 7 lis 2008, o 11:13

To chyba nie na temat ale albo tutaj albo jakiś nowy dział odnośnie projektów by się przydał :mysli:


Pestek :) Ty aby nie przesadzasz, czym sie rózni rozmowa na temat kuchenki i lodówki od pralki czy pralko-suszarki ????
To tez sprzet techniczny, przeciez nie mowie o pralni ani suszarni ani tez nie pytalam o sposob zabudowy czy podlaczenia.
Czepialski :tak:
Ostatnio edytowano 7 lis 2008, o 11:14 przez kasia, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kasia
mieszkaniec
 
Posty: 572
Dołączył(a): 19 mar 2008, o 12:42
Lokalizacja: A-20-7

Re: Sprzęty mniej i bardziej techniczne

Postprzez Seba » 7 lis 2008, o 11:14

pestek napisał(a):
kasia napisał(a):A kupujecie pralke i suszarke ew pralko-suszarke - my kupilismy pralko-suszarke w jednym.

To chyba nie na temat ale albo tutaj albo jakiś nowy dział odnośnie projektów by się przydał :mysli:
Czy ktoś Was planuje pralkę w kuchni, jeśli tak to zabudowana czy widoczną? Ja chciałem ja zabudować ale dziś się dowiedziałem ze "pralka po praniu powinna być otwarta żeby wyschła wewnątrz" no i to może sprawiać pewien kłopot... czy nie?


Witam.
Tak powinna wyschnąć po praniu ale nie musi być otwarta na oścież może być tylko lekko uchylona i tak prędzej czy później wyschnie jak będzie miała wymianę powietrza. A przy zabudowanym przodzie pralki w kuchni to proponuje w drzwiczkach zrobić u góry i na dole otworki wentylacyjne i to według mnie powinno wystarczyć. Do tego wszystkiego możesz szafkę do pralki zrobić troszkę głębszą tak żeby drzwiczki szafki były zamknięte a drzwiczki pralki lekko uchylone.
Zauważ że powietrze w kuchni powinno być mniej wilgotne niż w łazience.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Seba
mieszkaniec
 
Posty: 88
Dołączył(a): 3 lis 2008, o 12:25
Lokalizacja: E-00-7 (D-31)

Re: Sprzęty mniej i bardziej techniczne

Postprzez Morena » 7 lis 2008, o 11:22

sąsiedzi napisał(a):
pestek napisał(a):Czy ktoś Was planuje pralkę w kuchni, jeśli tak to zabudowana czy widoczną? Ja chciałem ja zabudować ale dziś się dowiedziałem ze "pralka po praniu powinna być otwarta żeby wyschła wewnątrz" no i to może sprawiać pewien kłopot... czy nie?


Witam.
Tak powinna wyschnąć po praniu ale nie musi być otwarta na oścież może być tylko lekko uchylona i tak prędzej czy później wyschnie jak będzie miała wymianę powietrza.


Dokładnie.Na takiej samej zasadzie co zmywarka.
Zabudowana prawlka będzie lepiej w kuchni wyglądać - uwierz :))
Avatar użytkownika
Morena
mieszkaniec
 
Posty: 593
Dołączył(a): 19 mar 2008, o 12:48
Lokalizacja: A-20-1

Re: Sprzęty mniej i bardziej techniczne

Postprzez ralph » 7 lis 2008, o 11:32

kasia napisał(a):bede miala wszystkie nowe garnki

Kasiu, a jak wygląda kwestia cen takich garnków? Czy one są jakoś sporo droższe niż zwykłe, dobre garnki.

W zasadzie w naszym przypadku jest mniejszy problem, bo za dużo garnków nie mamy, więc kupno indukcyjnych wchodzi jak najbardziej w grę.
Avatar użytkownika
ralph
administrator
 
Posty: 624
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 10:57
Lokalizacja: A-20-1

Re: Sprzęty mniej i bardziej techniczne

Postprzez madziulek » 7 lis 2008, o 11:38

Ralph sa droższe na pewno,no w ikei 3 takie garnki kosztują,39.99,a cały komplet ok 10szt ponad 200zł.Ja tez mam 4 garnki na krzyż,wiec i tak nas czeka kupno.
Tez myśleliśmy by zrobic pralke w kuchni,ale jest za mała,dobrze ze chociaż zmywarka wejdzie :)
Avatar użytkownika
madziulek
mieszkaniec
 
Posty: 1291
Dołączył(a): 19 mar 2008, o 13:11
Lokalizacja: C11

Re: Sprzęty mniej i bardziej techniczne

Postprzez kasia » 7 lis 2008, o 11:39

Kasiu, a jak wygląda kwestia cen takich garnków? Czy one są jakoś sporo droższe niż zwykłe, dobre garnki.



Cenowo sa tak samo jak dobre garnki do innych kuchenek, spokojnie ok 300/400 za 4 sztuki roznej wielkosci. Ikea ma przystosowane, Berghoff, Tefal, nie jest tak tragicznie a garnki fajne, jak sie kupuje kuchnie to sie dostaje taki tester - pewnie zwykly magnez ktorym sie sprawdza czy garnki sie nadaja do indukcji. Ja sie bbaaardzo dlugo zastanawialam ale po lekturze forow zdecydowalismy sie jednak na indukcje. Podobno duzo szybciej sie gotuje i nie nagrzewa sie tak bardzo jak ceramiczna, latwiejsza w utrzymaniu czystosci, w zasadzie nagrzewa sie tylko od garnków.
Avatar użytkownika
kasia
mieszkaniec
 
Posty: 572
Dołączył(a): 19 mar 2008, o 12:42
Lokalizacja: A-20-7

Re: Sprzęty mniej i bardziej techniczne

Postprzez Usia » 7 lis 2008, o 11:53

U mnie również będzie kuchnia indukcyjna. A garnki i ich kupno mam chyba z głowy, bo chrzestna mi zapowiedziała, że sprezentuje mi cały komplet :lol:
Ja już mam też powybierane inne urządzenia. Lodówka będzie jednak dwudrzwiowa samsunga, piekarnik i kuchenkę Whirlpool, płytę albo boscha albo Whirlpool, okap Falmec, pralka jeszcze nie wiadomo simens, bosch czy samsung, zmywarka będzie pod zabudowę boscha. Teraz mam metaliczne urządzenia techniczne i dziękuje już więcej niet, chociaż kuchenka i piecyk takie będą prawdopodobnie.
Fajnie tak wybierać te sprzęty i meble :radocha:
Wybór kina domowego, telewizora etc zrzucam na takiego jednego pana, który będzie mi robił system nagłaśniający w całym mieszkaniu :lol: Ojjj głośno będzie, głośno :radocha: :radocha: :radocha: :radocha:
"Musisz wiedzieć, kim jesteś i czego pragniesz w życiu. Jeśli tego nie wiesz, ciągle gonisz za jakimiś namiastkami szczęścia, szukasz tam, gdzie nie trzeba"
Avatar użytkownika
Usia
mieszkaniec
 
Posty: 1145
Dołączył(a): 3 kwi 2008, o 11:31
Lokalizacja: 11F

Re: Sprzęty mniej i bardziej techniczne

Postprzez madziulek » 7 lis 2008, o 12:03

No i indukcja jest bezpieczna przy dzieciach :) to tez był atut dla nas :)
Avatar użytkownika
madziulek
mieszkaniec
 
Posty: 1291
Dołączył(a): 19 mar 2008, o 13:11
Lokalizacja: C11

Re: Sprzęty mniej i bardziej techniczne

Postprzez pestek » 7 lis 2008, o 12:04

kasia napisał(a):
To chyba nie na temat ale albo tutaj albo jakiś nowy dział odnośnie projektów by się przydał :mysli:

Pestek :) Ty aby nie przesadzasz, czym sie rózni rozmowa na temat kuchenki i lodówki od pralki czy pralko-suszarki ????
To tez sprzet techniczny, przeciez nie mowie o pralni ani suszarni ani tez nie pytalam o sposob zabudowy czy podlaczenia.
Czepialski :tak:

:|
Chyba niefortunnie sie wyraziłem/zacytowałem. Ta uwaga miała się tyczyć mojego własnego postu, bo ja w dziale zakupy spytałem o rozmieszczenie/zabudowę.
Nie jestem czepialski :beczy:
Nie dyskutuj z idiotą: najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem - stare i wiecznie żywe

REGULAMIN Forum Osiedla Harmonia
Avatar użytkownika
pestek
administrator
 
Posty: 2164
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 11:04
Lokalizacja: A-20-2 (m.5)

Re: Sprzęty mniej i bardziej techniczne

Postprzez kasia » 7 lis 2008, o 12:17

Pestek No dobrze wybaczam i cofam "czepialskiego" ;)
Avatar użytkownika
kasia
mieszkaniec
 
Posty: 572
Dołączył(a): 19 mar 2008, o 12:42
Lokalizacja: A-20-7

Re: Sprzęty mniej i bardziej techniczne

Postprzez Morena » 7 lis 2008, o 12:46

ralph napisał(a):
kasia napisał(a):bede miala wszystkie nowe garnki

Kasiu, a jak wygląda kwestia cen takich garnków? Czy one są jakoś sporo droższe niż zwykłe, dobre garnki.

W zasadzie w naszym przypadku jest mniejszy problem, bo za dużo garnków nie mamy, więc kupno indukcyjnych wchodzi jak najbardziej w grę.
+

zoba co znalazła żona :

http://forum.muratordom.pl/jakiej-firmy ... 144317.htm
Avatar użytkownika
Morena
mieszkaniec
 
Posty: 593
Dołączył(a): 19 mar 2008, o 12:48
Lokalizacja: A-20-1

Re: Sprzęty mniej i bardziej techniczne

Postprzez aniap » 7 lis 2008, o 14:08

pestek napisał(a):
kasia napisał(a):A kupujecie pralke i suszarke ew pralko-suszarke - my kupilismy pralko-suszarke w jednym.

To chyba nie na temat ale albo tutaj albo jakiś nowy dział odnośnie projektów by się przydał :mysli:
Czy ktoś Was planuje pralkę w kuchni, jeśli tak to zabudowana czy widoczną? Ja chciałem ja zabudować ale dziś się dowiedziałem ze "pralka po praniu powinna być otwarta żeby wyschła wewnątrz" no i to może sprawiać pewien kłopot... czy nie?


My mamy zaplanowaną pralkę w kuchni w zabudowie, i zgadzam się z tym, że pralka powinna wyschnąć po użyciu. Musze tylko sprawdzić, czy uda sie zrobić jakieś otwory wentylacyjne, bo mebelki już zamówione :)
Avatar użytkownika
aniap
mieszkaniec
 
Posty: 391
Dołączył(a): 26 mar 2008, o 12:24
Lokalizacja: A-30-1

Poprzednia strona

Powrót do Zakupy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron