Kuchnia - wykonawcy

Wszystko co moze być przydatne dla mieszkańców przed i po wprowadzeniu a nie pasuje do innych działów

Moderatorzy: ralph, pestek, placek

Kuchnia - wykonawcy

Postprzez aniavi » 27 lis 2008, o 12:09

Czy to możliwe, żeby zebrać kilka projektów (propozycji) i wycen bez konieczności decydowania się od razu na wykonawcę?
Jeśli macie już jakieś sprawdzone firmy, poproszę o namiary.
Avatar użytkownika
aniavi
mieszkaniec
 
Posty: 214
Dołączył(a): 19 mar 2008, o 13:40
Lokalizacja: A-20-2

Re: Kuchnia - wykonawcy

Postprzez pawel_s » 27 lis 2008, o 20:15

Z tego co się dowiadywałem to zależy od firmy. W jednych nie chcą pieniędzy za projekt, podaje się z grubsza wymiary, oni robią projekt, a jak się jest zainteresowanym wtedy wpłaca się "symboliczne" 100zł, dokonują dokładnych pomiarów w mieszkaniu do milimetra, poprawiają detale, a wpłacone pieniądze odliczają od kosztu kuchni, chyba tak jest w IKEA-i, a jeśli się nie zdecydujesz kasa przepada. W niektórych firmach chcą kasę (ok.100-200zl) zanim zaczną robić jakikolwiek wstępny projekt. Firm sprawdzonych nie mam.
pawel_s
mieszkaniec
 
Posty: 164
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 15:18
Lokalizacja: A-10-2

Re: Kuchnia - wykonawcy

Postprzez Beata » 27 lis 2008, o 22:00

Ja kiedyś robiłam kuchnię w firmie BIS w Jupiterze się mieszczą. Bardzo byłam zadowolona. Mogę Ci na priv przesłać zdjęcia. A teraz umówiłam się z Panem który u znajomych robił, też mam nadzieję że będę zadowolona, będzie robił nam też szafy. Do tej firmy BIS mam nawet gdzieś kontakt. Nie pamiętam jak było z wyceną, pamiętam kilka spotkań tam, i wizytę u mnie do pomiaru, potem szybki montaż.
Avatar użytkownika
Beata
mieszkaniec
 
Posty: 359
Dołączył(a): 1 lip 2008, o 10:04
Lokalizacja: C-40-1 (B15)

Re: Kuchnia - wykonawcy

Postprzez Popek » 2 gru 2008, o 17:06

My (ja + aniap) odwiedzilismy nie jedno studio kuchenne. W kazdym moga zrobic tylko wycene wstepna. My mielismy swoj projekt "ogolny" i na tej podstawie wszyscy nam przedstawiali wstepne koszty. Szczegolowa wycene kazdy zrobi dopiero po pomiarach i uzgodnieniu szczegolow .... ale trzeba zaplacic 150-300 za projekt.
Avatar użytkownika
Popek
mieszkaniec
 
Posty: 94
Dołączył(a): 22 mar 2008, o 12:58
Lokalizacja: 11/7

Re: Kuchnia - wykonawcy

Postprzez Beata » 2 gru 2008, o 21:49

Mam dla Was propozycję, którą ja wykorzystałam dwukrotnie. Otóż - na stronie IKEA jest program do planowania kuchni. Ja co prawda nie kupowalam tam mebli, ale zrobiłam sobie ogólny plan (można stworzyć kuchnię o dowolnych wymiarach i w ramach tych mebli które ikea ma w ofercie coś zaplanować). MOżna sobie oglądać w 3d, i jako tako sobie wyobrazić jak kuchnia może wyglądać. Program jest bardzo prosty w obsłudze (nawet ja-blondi dałam radę;). (Ania, zdjęć wciąż nie zrobiłam bo czasu brak, ale to zrobię - obiecuję).
Avatar użytkownika
Beata
mieszkaniec
 
Posty: 359
Dołączył(a): 1 lip 2008, o 10:04
Lokalizacja: C-40-1 (B15)

Re: Kuchnia - wykonawcy

Postprzez Gumowi » 3 lut 2009, o 14:26

My jak wycenialiśmy kuchnie to projekty były zupełnie za free, nawet przesyłali wizualizację mailem. Wg. mnie jest zbyt duża konkurencja na rynku żeby płacić za wycenę kuchni (żeby wycenić i tak prawie zawsze muszą zrobić projekt).
Avatar użytkownika
Gumowi
 
Posty: 96
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 19:30
Lokalizacja: A-20-8

Re: Kuchnia - wykonawcy

Postprzez madziulek » 3 lut 2009, o 18:48

My własnie projektowaliśmy sobie kuchnie na stronie ikei :) i wg projektu kuchnie u nich kupiliśmy nie moge doczekać sie montazu :)
Avatar użytkownika
madziulek
mieszkaniec
 
Posty: 1291
Dołączył(a): 19 mar 2008, o 13:11
Lokalizacja: C11


Powrót do Usługi i inne ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości